Osmina finala Kupa na teritoriji PFS Subotica: Simin proradio

Napadač Bečejaca Stefan Simin šutira na gol Ađana - foto: V. Jankov

Zahvaljujući golgeterskom buđenju Stefana Simina i finišu utakmice, Bečejci su se plasirali u četvrtfinale kupa FSS na teritoriji PFS Subotica. Područni ligaš iz Ade, pružio je solidan otpor srpskoligašu sa Tise do desetak minuta pre kraja, ali je onda greške golmana Abdulahia kaznio golgeter Bečejaca i posle četiri prvenstvena gola, na golgerski konto dodao tri iz kupa, pa su se Bečejci na kraju radovali pobedi posle skoro dva meseca.

Rano, već u sedmom minutu, Bečejci su poveli iz opravdano dosuđenog penala, ali je desetak minuta kasnije kardinalno pogrešio kapiten Vorgučin i asistirao Vamošu, koji je „poklon loptu“ snažnim udarcem smestio u levi gornji ugao nemoćnog Markovića. Do odlaska na odmor nije bilo više golova, ali uzbuđenje je napravio Vuk Vještica, koji je u 36. minutu zaradio javnu opomenu, a samo dva minuta kasnije je dobio i drugi žuti karton, pa su Bečejci igrali sa igračem manje pedesetak minuta.

U nastavku je Todorović, desetak minuta po ulasku u igru, posle stative Simina, u nastavku akcije dobru šutirao i doveo svoj tim u vođstvo od 2:1, koje je u 79. minutu anulirao Pinter. Već su malobojni gledaoci pomislili da će gledati penale, kad je mladi Perić centirao sa leve stane, a Abdulahi ispustio loptu i omogućio Siminu da je ćušne u mrežu. Isti igrač se najbolje snašao u gužvi ped golom Ađana u 88. minutu i postavio konačnih 4:2.

U preostalim utakmicama osmine finala kupa PFS Subotica postignuti su sledeći rezultati: Iskra (Kucua) - OFK Vrbas 2:4, Čoka - Vojvodina (Bačko Gradište) 3:5, Proleter (Njegoševo) - Tisa (Adorjan) 1:6, Sutjeska (Bačko Dobro Polje) - Bačka 1901 (Subotica) 4:1, Bajša - Đurđin 4:1,  Radnički 1905 (Bajmok) - Obilić (Zmajevo) 4:0, Srbobran - Mladost (Turija) 0:0 penalima 3:4.

OFK Bečej 1918 - AFK  4:2 (1:1)

Bečej - Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 50. Sudija: Đoka Simendić (Mol) 7. Strelci: Simin u 7. (11), 84. i 88, Todorović u 64. minutu za OFK Bečej 1918, a Vamoš u 17. i Pinter u 79. minutu za AFK. Žuti kartoni: V. Vještica (OFK Bečej 1918), Cvitko, Mar. Mijić, Vamoš (AFK). Crveni karton: V. Vještica (OFK Bečej 1918) u 38. minutu. Igrač utakmice: Stefan Simin (OFK Bečej 1918).

OFK Bečej 1918: Marković 6, Vlaisavljević 6, Vorgučin 6, Božičić 6 (od 46. N. Vještica -, od 65. Perić -), Pavlović 6, Desnica 6, Radaković 6 (od 56. Todorović 6,5), Stanaćev 6,  V. Vještica 5, Medić 6, Simin 8.

AFK: Avdulahi 5, Horvat 5,5, Šandor 5,5, Cvitko 6, Mar. Mijić 6 (od 80 Bešenji -), Dražić 5,5, Pakaški 5,5, Vamoš 6,5, Pinter 6,5, Doroslovački 5,5, Mat. Mijić 5,5.