Pantelić promašio pobedu

Poraz od uvek neugodnih Pančevaca - detalj sa utakmice košarkaša Sloge

Posle lako izgubljene utakmice u Beogradu od „klonfera“, Sloga je na premijeri pred svojim navijačima u ovoj sezoni Admiral Bet KLS ugostila neugodeni Tamiš iz Pančeva. Pančevci po tradiciji igraju odlično kraj Ibra i zato je ovaj susret dočekan sa mnogo strepnje među kraljevačkim poklonicima košarke. Početak utakmice je odmah pokazao da nas čeka neizvestan susret izjednačenih rivala. Sloga je u prvih deset minuta sve vreme bila u vođstvu, ali se Pančevci nisu predavali, disali su za vrat pulenima Saše Đorđevića i u poslednjoj sekundi ovog dela igre Živojinović je pogodio trojku za izjednačenje 20-20. U nastavku se razigrao sjani Devenport koji je u drugoj četvrtini bio neuhvatljiv za igrače Sloge. Kada mu se priključio Kolins, ekipa Tamiša je za tili čas stigla do kapitalnih 16 poena prednosti (27-43). Zahvaljujući Saviću i Stameniću, „beli“ su uspeli da se za trenutak oporave, ali to je bio samo trenutni bljesak, jer je Kolins stavio tačku na prvo poluvreme košem sa zvukom sirene, 33-45. I na početku i većem delu treće četvrtine Tamiš je imao dvocifrenu prednost, Sloga nije uspevala da pronađe igru kojom bi parirala razigranim gostima. na krilima Devenporta i Kolinsa, tim Bojana Jovičića je držao rezultatsku distancu. Ipak, trojka Holanda, pa serija poena Dugalića, uz odličnu odbranu, vratila je domaće u igru. U 27. minutu Tamiš je imao prednost 52-56. I onda je Dugalić pogodio trojku iz jako teške situacije, na krilima gromoglasne podrške sa tribina Slogini košarkaši su zaigrali odbranu i gosti su ostali na samo 14 poena u ovoj deonici. Domaći su nadoknadili ogroman minus i u poslednjih deset minuta se ušlo sa nerešenim rezultatom 59-59. Miloš Dugalić je bio Slogin „H“ faktor u ovom meču. Njegovim poenima Sloga je posle više od 20 minuta ponovo vodila, u tom trenutku svi u dvorani su zaboravili onih -16. Sve bolja odbrana domaćih i bolja rešenja u napadu donela su vođstvo 69-64. Imala je Sloga prilike i da uveća ovu prednost, kada je tu priliku propustila, na scenu je stupio Knežević koji je sa dve trojke utišao dvoranu i vratio rezultatski egal 72-72, tri minuta pre kraja utakmice. Imao je Tamiš i pet poena prednosti minut kasnije, ali je Sloga i to stigla i prevela. Pantelić je sa linije penala doneo vođstvo domaćima 78-77,a potom je sviran faul u napadu gostima. Ipak, tu nije bio kraj drame, jer je Dugalić napravio grešku u vođenju i na 27 sekundi pre kraja, gosti su imali posed i tajm aut. Kapiten Tamiša Saša Radović je vodio sve vreme loptu i položio je u koš „belih“ sedam sekundi pre kraja. Pantelić je iznudio faul dve sekunde pre kraja, promašio oba bacanja, loptu je uhvatio kapiten „belih“ Matović, ali nije bio precizan i slavlje gostiju je moglo da počne.

Loše prvo i bolje drugo poluvrerme, ali nedovoljno za trijumf - trener košarkaša Sloge Saša Đorđević na tajm autu

SLOGA – TAMIŠ 78 – 79 (20-20, 13-25, 26-14, 19-20)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 600 Sudije: Obrknežević (Beograd), Sedlar i Rakić (Novi Sad)

SLOGA: Kostić 1, Miličić, Matović 19 (9 sk), A.Simović, Holand 18, Kovačević 6 (6 sk), M. Simović, Pantelić 6, Karapandžić 4, Dugalić 16 (5 sk), Savić 4, Stamenić 3

TAMIŠ: Koresolt, Devenport 17 (6 sk, 5 as), Živojinović 10, Kolins 17 (5 sk), Čabrilo 3, Krstić, Radović 7, S. Knežević 15, Todorović 8, Kojadinović 2, V. Knežević, Nikolić

Mladost MaxBet 70 : 74 Sloboda
Metalac 76 : 88 Zlatibor Mozzart
Sloga 78 : 79 Tamiš
BKK Radnički 89 : 93 OKK Beograd
Vojvodina mts : Dynamic BalkanBet
Vršac MeridianBet 89 : 67 Mladost (SP)