Šampionski ples "crveno-belih"

Crvena zvezda nikada jača u Kraljevu - detalj sa prošlosezonskog duela dva tima

Prethodnih par sezone u srpskoj eliti dueli Kraljeva i Crvene zvezde postale su rpave derbi utakmice. I većerašnja je bila takva. Favorizovani sastav iz prestonice već u uvodnim minutama meča je pokazao da je došao po bodove. Zaigrali su agresivnu odbranu, naterali domaće da greše, „malene“ su muku mučile da prevedeu loptu na polovinu rivala za 8 sekundi. Serija takvih grešaka je i omogućila da „crveno-bele“ preuzmu vođstvo koje nisu ispuštale u prvih 20 minuta.

Kraljevo je u igri držao šut za tri poena i upravo na taj način su domaće u finišu poluvremena stigle na tri poena zaostatka, ali su gošće preko gorostasne Poter stigle do 2+1 i na veliki odmor su otišle sa vođstvom 39-45. Iako su Kraljevčanke imale više skokova, broj izgubljenih lopti je očigledno presudio da ovaj deo utakmice bude u korist Crvene zvezde. Pitanje pobednika je rešeno u trećoj četvrtini gde su gošće potpouno razbile domaći sastav. Agresivna igra C. zvezde bila je još jača, košarkašice Kraljeva više nisu imal rešenje u napadu i to su izabranice Nemanje Planojeviča znale da kazne. Njilijams je bila nezadrživa pod oba koša, pratila je Poter,a svoj doprinos su dale A. Katanić i Nedeljkov. Crvena zvezda je stigla do 18 koševa razlike i sve što su „malene“ uspele da urade jeste da malo smanje tu prednost. Generalni zaključak, trebalo bi da se dogodi čudo pa da „crveno-bele“ od nekoga izgube u ligi ove sezone.

ŽKK KRALjEVO - CRVENA ZVEZDA 65 - 80 (16-23, 23-22, 13-22, 13-13)

Dvorana: Kutija šibica na Ibarskom keju Gledalaca: 500 Sudije: Nedeljković, Stamenković, Petković (svi iz Niša).

ŽKK KRALjEVO: Nedeljković, Brajković 13 (12 sk), Stevanović, Jevtić, Gobeljić 14 (7 sk), Janić, Bodražić, Filipović, Meklaflin 7 (6 as, 5 il), Mehović 9, Klark 6, Stojičić 16.

CRVENA ZVEZDA: Aksam, I. Katanić 4 (5 as), Tešić, Kovačević 2, A. Katanić 7, Poter 20 (10 sk), Nedeljkov 11 (5 il), Tucić, Radić 6, Vilijams 18 (7 sk), Vučković 8 (7 sk), Dragićević 4.

Vojvodina 021 66 : 57 Partizan 1953
Kraljevo 65 : 80 Crvena zvezda
Mega Basket 86 : 45 Ras
Duga 80 : 66 Novosadska ŽKA
Student 96 : 70 Sloga
Proleter 023 : Spartak