KMF Jastrebac odneo bodove iz Pirota

KMF Midžor 192 - foto: Siniša Nikolić

Sinoć je u Hali Kej u Pirotu odigrana futsal utakmica 2. kola između Midžora 192 i Jastrebca iz Blaca. Od samog početka meča, jasno se videlo da su gosti ozbiljna ekipa i jedan od kandidata za prvo mesto u ligi. Domaći tim je bio oslabljen neigranjem ključnih igrača, Todorovića, Pešića i Apostolovića.

Prva polovina utakmice bila je na nivou pravog derbija, bez obzira na to što je tek početak prvenstva. Domaći igrač Nikolić imao je tri velike šanse, ali nije uspeo da ih iskoristi. Gosti su prvo poveli sjajnim udarcem Jovanovića, koji je postigao pogodak ispod same prečke. Od tog trenutka, Jastrebac je imao veću inicijativu i stvorio nekoliko dobrih prilika. Ipak, ekipa Midžora 192 nije odustajala i ubrzo je izjednačila rezultat pogodtkom Cvetkovića, a Nikolić se postarao da domaći tim i povede.

U poslednjim minutima prvog poluvremena, gosti su uspeli da izjednače pogotkom Stojkovića, čime je rezultat na kraju prvog dela meča bio 2:2.

Drugo poluvreme proteklo je u boljoj igri gostujuće ekipe. Jastrebac je pokazao višak agresivnosti i efikasnosti, a igrači gostiju Pecić i Jovanović su sa po dva pogotka ostvarili ubedljivu pobedu svom timu visokim rezultatom od 6:2.

Na kraju izveštaja, ne možemo a da ne pomenemo da se u redovima Midžora 192 očekuje veliko pojačanje. Iako trenutno ne možemo otkriti ime (autoru ovog teksta su poznati podaci), sigurno će ovo pojačanje doneti novu energiju i kvalitet timu u nastavku prvenstva.

Rosulja 6 : 3 Gvozdeni puk
Midžor 192 2 : 6 Jastrebac
Despot 3 : 0 Radnik
Ozren 4 : 8 Pirot
Zadrugar 2017 4 : 3 BSK
Pčinja 4 : 4 Zufo