29.03.2024 Stevan Davidović

Novobečejke uknjižile desetu pobedu

Uspešna završnica - Tisa Šućurović i Milica Ćeran (foto: Stevan Davidović)

Košarkašice novobečejskog Jedinstva su nešto ranije odigrale utakmicu, poslednjeg 18. kola Prve regionalne lige sever. Na gostovanju u Banatskom Karađorđevu izabranice trenera Ivice Blažina pobedile su istoimenu domaću ekipu 68:87 i tako uknjižile desetu prvenstvenu pobedu.

Međutim početak nije obećavao ovako ubedljiv trijumf. Domaće košarkašice su odlično otvorile utakmicu, prvu četvrtinu rešile u svoju korist (15:12), da bi i u poluvremenu bile u prednosti  (40:37). Međutim u nastavku Novobečejke su ubrzo preokrenule rezultat i posle treće četvrtine imale minimalnu prednost (56:58). Izgledalo je da će se do kraja voditi neizvesna borba, međutim to se nije dogodilo. U poslednjem periodu igre ekipa Jedinstva, predvođena svojom najboljom košarkašicom Milicom Ćeran, je nemilosrdno punila koš domaćoj ekipi, koja nije imala snage da parira očigledno spremnijoj ekipi, koja u četvrtom periodu igre beleži (12:29) za konačnih 68:87.

U domaćoj ekipi najefikasnije su bile Saška Kovačević sa 28 i Mikan sa 17, a u ekipi Jedinstva, Milica Ćeran 26, Larisa Vijatov 19 i Ivona Blažin 18 koševa.

Novobečejske košarkašice će poslednju utakmicu u ovoj sezoni (17. kolo), odigrati u nedelju 31. marta, kada pred svojim navijačima dočekuju trećeplasiranu ekipu Titela.

Banatsko Karađorđevo – Jedinstvo 68:87 (15:12, 25:25, 16:21, 12:29)

Banatsko Karađorđevo: Sala OŠ „Nikola Tesla“. Sudije: Paunov, Ristić.

Banatsko Karađorđevo: Pribbić, Milenković 5, Galović, Mikan 17, Bosnić 9, Tasić 9, Jankov, S. Kovačević 28, Đurnić, T. Kovačević

Jedinstvo: Blažin 18, A. Glavaški 2, Vijatov 19, B. Glavaški, N. Kiš, Dreagić 12, Ćeran 26, Šućurović 4, Maličević, M. Kiš 6, Stojanović

Piše: Stevan Davidović