07.10.2024 Stevan Davidović

Rutinska pobeda Novobečejaca

Ekipe Jedinstva i Jabuke pre početka utakmice (Foto: Stevan Davidović)

Posle uspešna dva gostovanja rukometaši novobečejskog Jedinstva su u 3. kolu Prve lige Vojvodina, uspešno predstavili svojim navijačima podmlađeni i izmenjeni sastav, koji ove sezone ima velike ambicije u ovom stepenu takmičenja. U duelu sa ekipom Jabuke iz istoimenog mesta Novobečejci su, predvođeni iskusnim kapitenom Strahinjom Ristićem, zabeležili ubedljivu pobedu 35:26 (17:9).

Samo u početku susreta gosti iz Jabuke parirali su domaćinu, a u 5. minutu imali jedino vođstvo 2:3, da bi domaći potom preuzeli inicijativu. U 10. minutu bilo je 8:6, kada su gosti počeli da posustaju, njihov otpor slomljen je u poslednjih pet minuta prvog dela utakmice. U 25. minutu na semaforu je stajalo 12:9, da bi potom usledila sjajna serija domaćih od 5:0, pa su na odmor Novobečejci otišli sa ubedljivih 17:9.

U nastavku izabranici Đorđa Vujackova nastavili su sa sigurnom igrom, povećavali svoju prednost, koja je iznosila najviše 10 razlike, pa je to bila prilika da se u igru ubace i mlađi rukometaši (Nemanja Koledin, Nikola Koledin i golman Mihajlo Ilić). U ovom duelu dominirao je Strahinja Ristić koji je proglašen za igrača utakmice, dok se u ekipi gostiju posebno istakao omaleni, ali izuzetno talentovani Dušan Petrovski.

U 4. kolu Jedinstvo gostuje do sada neporaženom Banatskom Karlovcu, dok Jabuku očekuje još jedno gostovanje, ovog puta u Futogu igraju sa Metalcem.

Jedinstvo - Jabuka 35:26 (17:9)

Novi Bečej: Sportska hala Jedinstvo. Gledalaca 150. Sudije: Ivko Rakićević i Željko Joksović (Novi Sad). Delegatkinja: Gordana Čretnik (Kikinda). Isključenja: Jedinstvo 18, Jabuka 8 minuta. Sedmerci: Jedinstvo 3 (2), Jabuka 5 (4).

Jedinstvo: Nemanja Koledin 2, Gordoš 4, Musić 1, Crnjin 2, Dujin 1, Marjanov 1, Strahinja Ristić 9, Ivetić 1, Skuban 5 (2), Nikola Koledin, Labus 4, Hanak 3, Spasojev 1, Vrbaški 1, Ilić, Bajrović

Jabuka: Mitanovski, Dušan Petrovski 8 (1), Nenad Grujevski 1, Vlajkinovski 1, Lazar Grujevski 2, Vitas 7 (3), Zuvić 1, Lazar Petrovski, Ristovski, Dimitrijević 6, Vujasinović

Piše: Stevan Davidović

RA Dinamo 30 : 20 Metalac
Mladost TSK 24 : 17 Putinci
Crvena zvezda 33 : 40 Slavija
Hercegovac 24 : 26 Hercegovina
Apatin 21 : 25 Banatski Karlovac