Pregled 9. kola Srpske lige "Vojvodina"

U devetom kolu Srpske lige Vojvodina, fudbalska uzbuđenja viđena su širom pokrajine.

U utakmici između OFK Kikinde i OFK Vrbasa viđen je nerešen rezultat 1:1 u Kikindi, golove su postigli Nemanja Kovačević za domaće u 62. minutu i Marko Matijašević za goste u 54. minutu. RFK Novi Sad 1921 je ostvario ubedljivu pobedu protiv Borca iz Šajkaša, rezultatom 3:0. Golove su postigli Martin Anđelković u 13. minutu, Saša Knežević u 39. i Vido Marković u 52. minutu.

Hajduk iz Divoša obradovao je svoje navijače pobedom nad Naftagasom rezultatom 1:0, a jedini strelac bio je Dejan Bajunović u 72. minutu. U Donjem Tovarniku, Sloboda i Železničar odigrali su bez golova, 0:0, dok je Podunavac iz Belegiša briljirao protiv Omladinca iz Novih Banovaca sa 3:0. Mateja Bojović bio je dvostruki strelac za domaće u 63. i 69. minutu, dok je Marko Živanović zatresao mrežu u 9. minutu.

OFK Bečej 1918 i Kabel su odigrali takođe bez golova, 0:0. Dinamo 1945 je kod kuće izgubio od Sloge iz Čonoplje 0:1, a jedini gol na meču postigao je Igor Kudrić u 85. minutu. Vojvodina 1928 pobedila je Radnički iz Zrenjanina 2:1. Pogoci za Vojvodinu su delo Pavela Čižika u 37. i Gabrijela Čižika u 89. minutu, dok je pogodak za Zrenjanince postigao Miloš Zličić u 71. minutu.

Na tabeli, OFK Vrbas je zadržao vodeću poziciju sa 20 bodova, prate ga OFK Kikinda, Sloboda (DT) i Sloga (Č) sa po 17 bodova. Hajduk (D) je sa 16 bodova blizu vrha, dok se Naftagas sa 14 bodova pozicionirao u sredini tabele. Na dnu tabele, Borac iz Šajkaša jedini je tim bez pobede i sa svega 2 osvojena boda, dok je ekipa OFK Bečeja 1918 prvi pratilac sa svega 8 osvojenih bodova.

OFK Kikinda 1 : 1 OFK Vrbas
RFK Novi Sad 1921 3 : 0 Borac (Š)
Hajduk (D) 1 : 0 Naftagas
Sloboda (DT) 0 : 0 Železničar
Podunavac 3 : 0 Omladinac (NB)
Bečej 1918 0 : 0 Kabel
Dinamo 1945 0 : 1 Sloga (Č)
Vojvodina 1928 2 : 1 Radnički Zrenjanin