15.10.2024 Stevan Davidović

Vojvođanska futsal liga sa samo šest klubova

Detalj sa utakmice Tisa - Bečej (foto: Ranko Janjić)

Futsal prvenstvo u Vojvođanskoj ligi u ovoj sezoni startovalo je sa samo šest klubova, što potvrđuje da ovaj sport u Pokrajini lagano gubi na popularnosti. U prvom kolu Nova Pazova je pobedila Kraljevićevo iz Kačareva (6:4), dok je Omladinac u Novim Banovcima bio bolji o subotičkog Fuul Feela (5:3), dok su u komšijskom derbiju, koji je odigran u Novom Bečeju, Tisa i Bečej 2003 igrali 4:4.

U novobečejskoj sportskoj hali gosti su golom Vladan Vorgučina došli u vođstvo već u 2 minutu, ali to nije zbunilo domaćina pa je povratnik u redove Novobečejaca Nikola Tomić izjednačio dva minuta kasnije. Zaigrali su izabranici Ivana Blažina još agresivnije da bi Borislav Ikrašev u 11 minutu doneo preokret (2:1), ali je Akoš Mesaroš, koji je prošle sezone bio velika uzdanica Tise izjednačio u 14. minutu. Završnica prvog dela pripala je domaćinu koji je golom Tomića u 16. i Nebojše Đukića u 19. minutu zadovoljniji otišao na odmor sa solidnih 4:2.

U drugom delu utakmice gosti iz Bečeja su se razigrali, bili bolji rival, pa je najpre Sel u 26. minutu smanjio  na 4:3, da bi u 36. minutu, nekadašnji prvi strelac Tise, a sada velika uzdanica Bečejaca Miodrag Pelengić, u svom stilu, izjednačio u 36. minutu za konačanih 4:4. U samom finišu dve sekunde pre kraja crveni karton dobio je pomoćni trener Tise, Nikola Blažin zbog prigovora.

U drugom kolu Tisa dočekuje Omladinac iz Novih Banovaca, u Subotici će gostovati Nova Pazova, a Bečej 2003 na svom parketu dočekuje Kraljevićevo iz Kačareva.

Piše: Stevan Davidović

Tisa 4 : 4 Bečej 2003
Omladinac 5 : 3 Full Feel
Nova Pazova 6 : 4 Kraljevićevo