Teška, ali zaslužena pobeda šampiona sa Banjice nad Vranjem

Relaks gostiju iz Vranja po završetku utakmice - foto: H.D.Vujanović

Šampion je večeras dočekao Vranjance koji su sa promenljivim uspehom otvorili sezonu. Beograđani takođe nisu dostigli maksimalnu formu, a to se od njih očekuje za desetak dana kada će kao organizatori učestvovati u glavnoj rundi UEFA futsal Lige šampiona.

Domaći su krenuli silovito i posle samo 36 sekundi poveli pogotkom kapitena Pešića. Potom je nastupio period igre u kojem su se odbranama istakli golmani Aksentijević, a naročito Tasić, odbranivši niz jako teških udaraca. Vranjanci su u 16. minutu došli do izjednačenja, akciju je pogotkom završio Anđelković na asistenciju Milosavljevića. Uspeli su gosti do odmora da zadže nerešen rezultat, a na tome najviše mogu zahvaliti bravuroznom Tasiću koji je spustio roletnu ispred svog gola.

Nastavak nam je doneo nova uzbuđenja pred golom gostiju, a u listu strelaca se u 23. minutu još jednom upisao Pešić i ponovo doveo Fonovce u vođstvo. Do završetka meča razlika u kvalitetu u korist domaćeg tima materijalizovana je u poslednjem minutu kada je pogodak postigao Petrov za konačnih 3:1. Ovom pobedom FON Banjica je zaseo na čelo tabele, a u narednom 4. kolu idu na noge SAS-u u Zrenjanin, dok Vranje dočekuje Novi Sad.

FON BANJICA - VRANJE 3:1 (1:1)

HALA: USC Voždovac Banjica. GLEDALACA: 120. SUDIJE: Mihajlović Srđan i Mickoska Jasmina. STRELCI: Pešić 1. i 23. i Petrov 40.min (FON Banjica), Anđelković 16.min (Vranje). ŽUTI KARTONI: Kocić (FON Banjica), Urošević i Gavrilović (Vranje).
FON BANJICA: Aksentijević, Petrov, Kocić, Radovanović, Pešić - rezerve: Mitić, Krasnić, Krstić, Petrašević, Matijević, Šljukić, O.Pajković, V.Pajković, Jovanović.
VRANJE: Tasić, Janjić, Milosavljević, Dimitrijević, Gavrilović - rezerve: Nedeljković, Krstić, Urošević, Nikolić, Stojmenović, Ristić, Anđelković.

FON Banjica 3 : 1 Vranje
Novi Sad 4 : 3 Smederevo
Ekonomac 4 : 0 Ivanjica
Winter sport 1 : 0 Novi Pazar
Loznica Grad 2018 16 : 1 SAS