Timok
Tabane 1970

Trsteničani u borbi za opstanak u ligi

06.05.2018 Dragan Ivanović

Posle poraza u gostima od Radana rezultatom 4:0, fudbaleri Trstenika PPT istim rezultatom su u ovom 24. kolu savladali Ozren iz Sokobanje, pred 150 gledalaca na stadionu kraj Zapadne Morave.

Domaći su u ovaj susret ušli bez nekolicine standardnih prvotimaca, ali su ipak uspeli da zabeleže važnu pobedu i ostanu u daljoj borbi za opstanak. Od samog početka trsteničani su krenulu ofanzivno i danas trostruki strelac Smiljković u 16. minutu iskoristio je prodor i lep centaršut Vukosavljevića sa leve strane i pogodio mrežu golmana Jovanovića. U 18. minutu domaći su mogli da povećaju vođstvo ali je Vasiljević bio neprecizan. Međutim, posle dobre asistencije  Apostolovića u 20. minutu 2:0 za Trstenik PPT, strelac ponovo Smiljković.

Ovo je bio i rezultat prvih 45 minuta utakmice, a u nastavku u 50. minutu beležimo zrelu priliku gostiju, Stojković je  šutirao sa nekoliko metara a sjajnom odbranom istakao se golman domaćih Miodragović. Posle centaršuta Vasiljevića igrač Ozrena Perović igrao je u svom šesnaestercu rukom i sudija Dušan Miladinović iz Niša, opravdano je pokazao na belu tačku. Precizan je bio Smiljković i to je bio njegov het trik i vođstvo trsteničana 3:0. Krajnji rezultat 4:0 za domaće postavio je Punoševac posle lepe akcije Vasiljevića.

Posle odigranog 24. kola Trstenik PPT je na 13. mestu tabele sa osvojenih 28 bodova, a u narednom 25. kolu trsteničani su ponovo domaćini ovoga puta ekipi Ripanja.