Derbi Selo Varvarincima

Varvarin:

Derbi prvog kola opštinske lige Varvarin doneo je dobar fudbal. Domaći su posle dva zicer promasaja Nikole Petrovića u 13 minutu poveli sa 1:0 posle odličnog prodora danas vrlo dobrog Dušana Antića. Razvila se potom velika borba dve ekipe koje pretenduju na sam vrh tabele ali se na poluvreme otišlo sa minimalnom ali zasluženom prednošću domaćih. Drugo poluvreme počelo je naizmeničnim napadima dve ekipe da bi gosti u 61 minutu lepim golom Maksimovića izjednačili na 1:1. Ali njihovu dobru igru iz tog perioda upropastio je Milivojevič koji je posle psovki upučenih sudiji Bajkiću dobio put u svlačionicu pa su gosti do kraja igrali sa desetoricom.Selo Varvarinci(popularni fazani) pritisli su goste ,pa je najpre iskusni Dalibor Marković pogodio stativu da bi u 80 minutu Stefan Milutinović posle solo akcije doveo fazane u vođstvo od 2:1 i konačne pobede.

Velika Morava(Selo Varvarin) -  Pobeda( lučina) 2.1

Strelci: 1.0   Antić u 13,1:1 Maksimović u 61,2:1 Milutinović u 80 minutu- Stadion Temnića u Varvarinu ,gledalaca 200.Sudija Nenad Bajkić (Bačina) 7,5.Pomoćnici: Goran Minić (Obrež) i Marko Jelić (Bačina). Opomenuti igrači: Nikola Petrović,Dalibor Markovič, Marko Vasić i Arsić(Pobeda)Crveni karton: Milivojević Dobrivoje(Pobeda) u 65 minutu.

Velika Morava:  Ružić 6,5,Marković 7,Jevtić 7,Uglješa 8,Đorđević 7,5,Nikola Petrović 8(Dalibor Marković 7),Usainović 7( Milutinović 7,5),Zafirovski 6,5,Lepopojić 6,5(Spasić 79,Milošević 7,Antić 7,5

Pobeda. Živković 7,Vučetić 6,5,Marko Vasić 6,5,Milivojević 6,Maksimović 7,Goran Vasić 7,5,Arsić 6,5,(Jevtonijević),Todorović 6,Iličić 7,Saša Stanojević 7( dejan Stanojević-).

Igrač utakmice: Bojan Ugljesa (Velika Morava)

Detalj sa utakmice.Goran Vasić(Pobeda) na zemlji posle oštrog starta Dalibora Markovića

Aleksandar Zafirovski(Velika Morava) ni kopačke koje mu je poklonio kapiten NIškog Radničkog Dušan Kolarević nisu pomogle boljoj igri. Po tečima trenera Jugoslava Pavića moraće da skine 7-8 kilograma

13.April 6 : 2 Župski biseri
Belović 3 : 0 Pakasnica
Borac 4 : 1 Jastrebac
Kupci 3 : 0 Rubin
Pobeda 0 : 4 Omladinac
Donji Kopaonik 2 : 3 Mladost
Gornji Stepoš 1 : 0 Mladi Radnik
Jedinstvo 1 : 3 Sloga