Temnić 1924 pao na startu prvenstva

Pune nove tribine stadiona Temnić dočekalo je goste iz obližnjeg Jovca. Sve je praštalo na utakmici mnogo šansi, puno kartona i nervoze. Veliki favorit Temnić krenuo je ofanzivno ali su gosti prvi došli u vođstvo posle grube greške odbrane domaćih. Najprisebniji bio je Jovan Stević i odveo goste na poluvreme sa vođstvom.

Drugo poluvreme počelo je napadima domaćih. Probijali su domaći po bokovima ali očigledno da špica nije bilo. Ni gosti nisu ostali dužni pa je Anđelković 68. minutu pogodio prečku. U 72. minutu konačno izjednačenje Matija Pavlović je iz opravdanog dosuđenog kaznenog udarca izjednačio. Tada kreću žestoki napadi domaćih promašuju se šanse, a mister promašaj Todorović je promašio prazan gol sa nekoliko metara. I kako to biva kreće sjajna kontra, Anđelković vara celu odbranu domaćih i kao na tacni prosleđuje loptu Pavlu Đorđeviću za pogodak u praznu mrežu domaćih i ogromnu radost gostiju i njihovih navijača. Tako su Jovčani napravili najveće iznenađenje 1. kola pobedivši velikog favorita u gostima.

Falilo je domaćim igračima više energije, više trčanja o egzekuciji navale da i ne govorimo, videlo se koliko je timu falio povređeni štoper Dragoljub Kolarević koji bi dodao dodatnu energiju i sigurno ne bi čuvao igrače na 20 metara razdaljine.

TEMNIĆ 1924 - MLADOST (Jovac) 1:2

Stadion:  Temnića u Varvarinu. Gledalaca: 300. Sudija: Marković Lazar 7. Opomenuti igrači: Temnić (Ćosić, Pavlović, Palurović, Đurić i Mihajlović), Anđelković, Bora Đurić, Miletić, Đorđević Pavle i Stević Jovan (Mladost). Igrač utakmice: Stefan Anđelković (Mladost).

Strelci: 0:1 Stević u 38. minutu, Pavlović u 72. minutu iz KU za 1:1 i Pavle Đorđević u 89. minutu za 1:2.

Temnić 1924: Dragutinović 6, Radosavljević 7, Ćosić 6.5, Mihajlović 7, Vlajković-Tomić 6,5, Jeremić 6 (Todorović 6,5), Đurić 6,5, Luka Pavlović 7, Stanojković 6,5 (Boškovac 7), Palurović 6, Stojanović 6,5 (Matija Pavlović 7).

MLADOST: Miletić 7,5, Bora Đurić 7, Milojević 6, Anđelković 7,5, Savić 6, Pavle Đorđević 7 (Stanković-), Jovan Stević 7, Marjanović 6 (Živić) 6,5, Petrović 6,5, Nemanja Milojević 6,5, Dimitrijević 6 (Panić-).