Radojković
10'
Prvo poluvreme
Radojković postigao prvi gol u novom klubu

Na premijeri u novom takmičenju fudbaleri OFK Kopaonika 1931 dočekali su OFK Lugomir iz Rakitova. Odlično su otvorili utakmicu domaći fudbaleri i poveli već u 10. minutu prvim golom Radojkovića u novom klubu. Zatim su se ređale Å”anse sa obe strane prvo Jevremović Å”utira pored gola, a zatim Vukojević pogađa stativu. U 42. minutu Vukojević je Å”utirao pored gola.

Ā

U nastavku umesto da nastavi sa dobrom igrom kao u prvom poluvremenu kada su odigrali za desetku domaći fudbaleri su pali u igri pa su gosti uspeli da izjednjače u 59. minutu strelac je bio Marković. Moramo da napomenem da je mladi sudijaĀ  Stojanović nije dorastao da sudi zonski rang takmičena, u 68. minutu se propisno obrukao kada je Vukojević bio u veoma dobroj prilici a odbrabeni fudbaler gostiju ga sapliće i ruÅ”i, a sudija Stojanović samo odmahuje rukom i pokazuje da nema faula. I u 72. Marko Filić bio je u dobroj prilici da postigne gol ali MiloÅ”ević sjajno interveniÅ”e, a Stojanović ponovio čini kardinalnu greÅ”ku pre Å”anse Filića ne svira očigledan faul nad Čukuranovićem. Imali su u 77. minutu gosti joÅ” jednu Å”ansu Milićević je bio u prilici ali se ponovo istako golman MiloÅ”ević i spasao svoj tim.

OFK KOPAONIK 1931 - OFK LUGOMIR 1:1 (1:0)

Brus-Gradski Stadion. Gledalaca: 200. Sudija: Stefan Stojanović (Paraćin). Strelci: Radojković u 10. minutu za OFK Kopaonik 1931, Marković u 59. minutu za OFK Lugomir. Žuti kartoni: U.Knežević, Mar.Nikolić, Burgić, Danilović (OFK Koponik), Đurić, UroÅ”ević, Marković (OFK Lugomir).

OFK KOPAONIK 1931: MiloÅ”ević 6,5, U.Knežević 5 (Bučić-), Todorović 5, Čukuranović 7, Mar. Nikolić 6,5, Radojković (Mil. Nikolić -), Vukojević 5,5, Živanović 6,5, Jovanović 5,5 (Vilimonović 6), Grujić 6, Burgić 5,5 (Danilović 6).

OFK LUGOMIR: Marić 6, Marković 5, B.Jovanović 5 (Stojanović-), D.Filić 5, UroÅ”ević 5,5, Radojković 6, Đurić 5 (N.Jovanović -), Jevremović 5 (Milićević 6), Milutinović 5,5 (Marković -), M.Filić 7, Drljača 5 (Stević6).