Polet 57
Čitluk
Borac
OFK Kopaonik 1931 oÅ”tećen u Jovcu

Kao i u proÅ”lom kolu ponovo su fudbaleri OFK Kopaonika 1931 bili na meti sudija. Utakmica je počela polu Å”ansom Đorđevića u 20. minutu čiji je Å”ut otiÅ”ao pored gola. Zatim su gosti iz Brusa u 22. minutu nepravedno oÅ”tećeni od strane drugog pomoćnog sudije, Grujić odlično prihvata dubinsku loptu postiže gol ali Antić podiže zastavicu signalizirajući da je Vukojević bio u nedotvoljenoj poziciji, protestvovala je cela gostujuća klupa a sudijsko neznanje glavnog sudije platio je Å”ef stručnog Å”taba Voiče Marković, koji je zaradio isključenje! NaÅ”e pitanje - kako je moguće da pomoćni sudija sudi zonski rang takmičenja a da pritom ne zna Å”ta je ofsajd. I nastavili su gosti sa napadima Å”ansu je najpre imao Vukojević a zatim Mitrović Å”utira u 32. minutu veoma dobro a Milenković brani njegov Å”ut a zatim odmah i Å”ansa na drugoj strani posle velike greÅ”ke Radovića koji u nameri da izbije loptu promaÅ”uje ali njegovu greÅ”ku ispravlja Knežević. I kao Å”to to obično biva posle neiskoriŔćenih Å”ansi domaćin kažnjava u 36. minutu Stevića ruÅ”i Radović u Å”esnaestercu a sudija Marković pokazuje na belu tačku, siguran je bio Stević za 1:0.

Ā

U drugom poluvremenu Stević u 51. minutu pogađa prečku. Domaćin je povećao prednost u 58. minutu Đorđević se namestio i pogodio za 2:0. Do kraja utakmice gosti ne koriste joÅ” jednu veoma dobru Å”ansu tačnije Mitrović. Pred kraj utakmice sudije prave joÅ” jednu greÅ”ku na Å”tetu gostiju prilikom duela Mitrovića i jednog igrača domaće ekipe Mitrović dobija udarac laktom u glavu i zavrÅ”ava na zemlji a drugi pomoćni sudija pokazuje da je faul načinio Mitrović koji dobija žuti katron zbog prigovora.

MLADOST (J) - OFK KOPAONIK 1931 2: 0 (1: 0)
Jovac-Stadion Mladosti. Gledalaca: 100. Sudija Lazar Marković (Aleksandrovac) 5. Strelci: Stević u 36. minutu iz penla, Đorđević u 58. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Živić, Stanković, Đorđević (Mladost), Mitrović (OFK Kopaonik). Igrač utakmice: Đorđević.

MLADOST: Milenković 7, Živić 6,5, Pantić 6,5, Đurić 6,5, M.Milojević 6,5, Savić 7 (Anđelković -), Đorđević 7 (Luković -), Stević 7, Stanković 6 (Petrović-), N.Milojević 6,5, Dimitrijević 6,5.
OFK KOPAONIK 1931: Radović 5, Knežević 5,5 (Kovačević -), Todorović 5, Čukuranović 5, S.Obradović 5,5, Mar. Nikolić 6, Vukojević 5,5, Bučić - (Vilimonović 5) Mitrović 6, Grujić 5,5, Burgić 6.