Radnički 1923 slavio na gostovanju u Topoli

U okviru drugog kola Kadetske lige ''Podunavsko-Šumadijske'' na stadionu ''Šilja Tadić'' u Topoli sastali su se prošlogodišnji šampion ove lige, Radnički 1923 iz Kragujevca i Karađorđe iz Topole.

Istorija ovih ekipa u ovom uzrastu možda ne ide u ruke domaćina (na poslednja 3 međusobna duela čak 25 golova je postizao Radnički). Zato je gost iz Kragujevca u utakmicu ušao kao favorit, ali nije to u toj meri u kojoj se očekivalo pokazao.

Oba tima su izašla u najjačim sastavima. U Karađorđu su priliku da debituju za kadete dobili Marko Manojlović koji je odigrao sjajnu utakmicu za pionire dan ranije (postigao 4 gola protiv Šumadinca iz Stojnika), Mihajlo Beloica i Petar Nikolić sa klupe. Na drugoj strani, bez mnogo promena u odnosu na prvo kolo i pobedu nad Mladim Radnikom.

Od starta su se gosti nametnuli kao jači protivnici. Napadali su od prvog minuta, ali je i Karađorđe izašao u defanzivnoj igri. Ipak, tvrda igra od početka. Imao je prilika Radnički, ali nije mogao da probije defanzivni bedem Topolaca. Ipak, nakon niza šansi i dobrih intervencija golmana Slađana Pavlovića, kapitulirala je odbrana domaćina. Nakon odbitka ispred gola se najbolje snašao Mateja Stefanović u 21. minutu. Nastavio je da napada gost, ali bez prave završnice. Prvo poluvreme je dodatno obeležio jako grub start Bogdana Ružića koji je u 25. minutu zaradio žuti karton. Ipak, to nije bio kraj dešavanjima u prvom poluvremenu. U 43. minutu na 2:0 je povisio Andrija Spasić koji je veoma dobro odigrao ovu utakmicu. Do kraja poluvremena Karađorđe je imao sreće jer je Stojadinović pogodio prečku.

Na poluvremenu je trener Karađorđa Aleksandar Ristić zamenio do tada neprimetnog Stefana Živanovića i u igru uveo Filipa Pavlovića koji je dosta više pokazao u ofanzivi. Ipak, nije počelo kako je zamišljeno u taboru domaćina. Već u 47. minutu 0:3 za goste. Gol je postigao novo pojačanje iz Aranđelovca, Vuk Stojadinović. Karađorđe je konačno imao prilike tek u prvom poluvremenu. Pre toga je priliku 1 na 1 sa golmanom promašio Filip Dimitrijević kome će ovo biti utakmica za zaborav. Domaći su najbliži golu bili kada je Pavlović izborio faul i zamalo crveni karton za Danila Krstića. Iz slobodnog udarca je pucao Vuk Stanimirović, ali neprecizno. Do kraja je Stojadinović postigao još jedan gol (77. minut) a u obe ekipe su priliku dobili igrači sa manjom minutažom. Treba nagovestiti da je sudija Nemanja Popović u dva navrata oprostio penal gostima (možda jeste subjektivno mišljenje, ali više navijača upravo Karađorđa na tribinama su se složili sa tim).

Još jedna važna stvar da se nagovesti jeste stanje terena u Topoli koje je bilo nikad gore. Zbog restrikcija vode u Opštini Topola nema vode za zalivanje terena, te je jedan od najlepših niželigaških terena u Šumadiji izgledao jako oronulo.

Karađorđe Topola - Radnički 1923 0:4 (0:2)

Stadion ''Šilja Tadić'', Topola. Sudija: Nemanja Popović.

Karađorđe: Pavlović (G) (od 86. Cvetković), Stanimirović, Manojlović (od 82. Matijašević), Vukajlović (K), Čolić Darko, Beloica, Petrović, Živanić, Živanović (od 46. Pavlović), Ružić (od 52. Nikolić), Ivanović

Radnički 1923: Jovanović (G), (K), (od 71. Vasić), Alempijević, Milićević, Jakovljević, Krstić (od 64. Zlatanović), Gvozdenović, Đukić (od 60. Milojević), Stefanović, Dimitrijević (od 60. Totić), Spasić, Stojadinović

Šumadija 1903 II 2 : 0 AF Duljaj
Mladi radnik 1926 14 : 0 Šumadija
Arsenal 5 : 0 Hajduk Jovanovac
Mladi Radnik 1 : 0 Smederevo 1924