Debakl Karađorđa u gostima u Saranovu

Pioniri Karađorđa iz Topole doputovali su u goste novoj ekipi Grizlija DOO iz Saranova. Očekivanja su bila pomešana jer je nedostajalo mnogo igrača koji su otputovali sa kadetima (Stanimirović koji je dao 4 gola u prvoj utakmici protiv OFK Plaskovca, Lazar Vukajlović, Nikola Matijašević, Miloš Petrović, Bogdan Ružić i Đorđe Ivanović). Ipak, nije se očekivao ovakav fijasko.

Pošto je trener Aleksandar Ristić vodio kadete, njega je u Saranovu odmenio iskusni stručnjak Momir Baošić Baja. Utakmica je bila jako napeta u prvih tridesetak minuta, ali je prvi pogodak postigao Lazar Đurđević u 28. minutu. Na 2:0 za domaćina povisio je najnovije pojačanje iz Šumadinca, Slavko Tomić. Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Nakon pauze i davanja instrukcija, gosti su istrčali na teren sa velikim motivom. Izvršio je Baošić dve taktičke izmene koje su mu se na početku isplatile. Na početku drugog poluvremena Nenad Kuzmić postiže gol i vraća nadu Karađorđu, ali samo pet minuta kasnije bivši igrač upravo Karađorđa i Šumadinca Lazar Đorđević vraća dva gola prednosti. Do kraja prava rapsodija Grizlija. Savić iz penala u 71. minutu, te dva pogotka Aleksandra Rakića (76. i 80. minut) zapečatili su sudbinu Topolaca.

Grizli DOO - Karađorđe Topola 6:1 (2:0)

Stadion Šumadinac 1913, Natalinci. Sudija: Đorđe Milojković.

Grizli DOO: Kuzmić P. (G), Radojević N., Nikolić (od 41. Lukić), Radojević L. (od 63. Radovanović), Đorđević, Savić (K), Đurđević (od 63. Tadić), Bećić (od 71. Kuzmić N.), Tomić, Radojević M., Rakić

Karađorđe: Čolić (G), Sremčević, Nikolić, Andrić, Stevanović, Pavlović A. (od 41. Manojlović), Dimitrijević, Ivković, Marković, Kuzmić (K), Vukićević (od 41. Mladenović)

Sloga 0 : 7 Lokomotiva
Grizli DOO 6 : 1 Karađorđe
Šumadinac 5 : 4 OFK Plaskovac
Partizan 1945 8 : 1 Prvi srpski ustanak