Bečejci vezali treću utakmicu bez poraza

Strelci: Strahinja Ilić i u pozadini Žarko Kobiljski bili su strekci za Bečejce - foto: V. Jankov

Sve u znaki broja tri! Bečejci su vezali treću utakmicu bez poraza, osvojili su tri boda u okršaju sa tri viđena gola i skočili tri mesta na tabeli, što im je najbolji plasman od početka aktuelnog prvenstva. Međutim, sve je, kako je i predviđeno, ostvareno izuzetno teško. Istina, nisu Rumljani bili preterano opasni po gol, ali su u polju bili čvrsti i nisu dali domaćinu da se razmahne.

Čitavo prvo poluvreme je bilo nadmudrivanje između dva kaznena prostora, a domaćin je najlepšom akcijom na utakmici stigao do vođstva. Tomić je dugom dijagonalom uposlio Kobiljskog na levom boku, ovaj protutnjao kraj Čolića i centrirao, a Strahinja Ilić sve pratio i na petercu utrčao ispred golmana Ramadania i sproveo loptu u mrežu.

Nastavk je počeo po scenariu domaćina. Već u prvom napadu lopta je stigla do Ilića na desnoj strani u kaznenom prostoru gostiju, svi su očekivali da će on u solo prodoru krenuti ka golu, ali je odlučio da centrira do Kobiljskog koji je glavom zakucao loptu u nebranjeni deo gola za 2:0. Tako su se ova dvojica Bečejaca međusobno počastili asistencijama, a klub je stigao do, pokazalo se kasnije, nedostižnog vođstva.

Umesto da pritisnu rivala još više, kao par dana ranije Zrenjanince, domaćin je prepustio stredinu terena gostima. Epilog toga je gol u njihovoj mreži. Igrao se 72. minut i posle kombinacija Milojevića i Zeca nakon udarca iz ugla sa desne strane, usledilo je ubacivanje pred gol Bečejaca, gde je odbrana Bečejaca bila konfuzna i Tomac je iskoristio da glavom pošalje loptu u mrežu. Samo dva minuta kasnije Radman se našao u izglednoj prilici, ali je šutirao kraj gola.  Beležimo još priliku Bečejaca u 87. minutu, ali je dobro Tomčićevo dodavanje Tomić upropastio šutem preko gola.

OFK Bečej 1918 - Prvi maj  2:1  (1:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Bez gledalaca. Sudija: Mario Bogićević (Zrenjanin) 8. Strelci: 1:0 Ilić u 28,2:0 Kobiljski u 47, 2:1 Tomac u 72. Žuti kartoni: Vorgučin, Tomić (OFK Bečej 1918), Mašić, Čolić, Vukanović i Zec (Prvi maj). IGRAČ UTAKMICE: Žarko Kobiljski (OFK Bečej 1918).

OFK Bečej 1918: Milovanov 7, Milin 7, Vorgučin 7, Tutnjević 7, Preradov 7, Tomić 7,5, Mastilo 7, Ilić 7,5 (od 56. Mitrović 6,5), Nijemčević 6,5 (od 46. Krajinović 6,5), Tomčić 7, Kobiljski 7,5 (od 78. Tišma -).

Prvi maj: Ramadani 6, Čolić 6 (od 65. Tomac 7), Sremčević 6, Osman 6, Simeunović 6 (od 46. Mirčetić 6,5), Vučetić 6,5 (od 65. Vukanović 6,5), Milojević 7, Aleksić 6,5 (od 46. Zec 7), Mašić 5,5 (od 31. Spasić 6,5), Đokić 7, Radman 6.

Bečej 1918 2 : 1 1. Maj Ruma
Radnički (Zr) 0 : 0 Jedinstvo (SP)
Feniks 1995 1 : 1 Radnički 1912
Mladost (NS) 3 : 1 Kozara
Tisa 5 : 0 Vojvodina 1928
Dinamo 1945 1 : 2 OFK Stari Grad