Omladinci Zvezde osvojili Omladinski stadion

Zvezda je povela već u 1. minutu, Despotovski je centrirao, Stanković glavom prebacio na drugu stativu do Jovana Mituljikića koji je sa par metara smestio u mrežu. U 18. minutu Đermanović nesmotreno u svom šesnaestercu startuje i obara Stankovića, za penal. Siguran sa bele tačke je bio Knežević za 2:0.

Gosti su u nastavku propustili da realizuju sijaset prilika, a prednjačili su Nikola Mituljikić i Despotovski, a o dominaciji govori i odnos u kornerima 5:0. Domaćin je preko Veseljija jedinu priliku imao u 32. minutu, ali je nije iskoristio.
Zvezda i u drugom poluvremenu ima veći posed lopte, kontroliše utakmicu, mada je tempo malo opao. Na 3:0 je povisio, danas najbolji igrač na utakmici Stanković, udarcem glave posle kornera u 51. minutu.

Golman Zvezde Ćopić kardinalno greši u 64. minutu, loptu je umesto svom igraču na 12 metara od gola dodao protivničkom špicu Đorđeviću, koji rado prihvata i koristi nenadani poklon. Međutim samo 5 minuta kasnije Đermanović je ponovo skrivio jedanaesterac. Gajinov je centrirao, a halfa domaćih lopta je pogodila u ruku i glavni sudija se nije dvoumio. Ponovo je siguran izvođač najstrože kazne bio Knežević.

U 81. minutu dekoncentrisani Ćopić u svom kaznenom prostoru hvata u ruke loptu koju mu je vratio saigrač, sudija dosuđuje na desetak metara razdaljine od gola indirektan udarac za Ofkovce. Domaći snalažljivo izvode indirekt, a Đorđević šutira snažno po zemlji i postiže svoj i Ofkov drugi gol danas. Nada u preokret je kratko trajala, Branković je u 85. minutu lepo uposlio Bogdana Petrovića na 14 metara od gola, a on prisebno loptu poslao ispod golmana za konačnih 5:2 za Zvezdu.

Osim najboljeg danas Stankovića, u Zvezdi su se još istakli braća Mituljikić i Knežević, dok su bolji od ostalih kod domaćih bili Veselji i Gudžulić. Sledećeg vikenda je veliki derbi Omladinske lige Crvena Zvezda - Brodarac, dok OFK Beograd gostuje favorizovanom Čuki.

OFK BEOGRAD - CRVENA ZVEZDA 2:5 (0:2)

STADION: Omladinski stadion. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Stefanović Milan. POM.SUDIJE: Radoičić Nenad i Borović Nikola. STRELCI: Đorđević 64. i 81.min (OFK Beograd), J.Mituljikić 1.min, Knežević 19. i 70.min (oba k.u.), Stanković 51.min i B.Petrović 85.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Bratić i Jovanović (OFK Beograd), Krstić i Pantić (C.Zvezda).

OFK BEOGRAD: Gudžulić, Bratić, L.Živanović, Radinović, Đermanović, Marić (Mitrović), Veselji (Mikan), Jevtić (Ivaniš), Đorđević (P.Živanović), Avramovski, Jovičin (Jovanović).
CRVENA ZVEZDA: Ćopić, Despotovski (Gajinov), D.Petrović, Krstić, Đurić, Pantić (Bačanin), Ćurić, Stanković, J.Mituljikić (Branković), Knežević (B.Petrović), N.Mituljikić (Stojanović).

Omladinske lige Omladinske lige Omladinska liga Srbije OFK Beograd Crvena zvezda