Lovre brži od sudijske pištaljke

Pogodak: Daniel Tišma postiže prvi gol na utakmici

Upornost  momaka sa Tise urodila je plodom. Nisu srljali, ali jesu imali inicijativu, koja je urodila plodom dve minuta pre regularnog isteka vreme. Kapiten Vorgučin je ubacio loptu u kazneni prostor gostiju, a Aleksandar Lovre joj je skrenuo putanju u nebranjeni deo gola rivala i usledila je velika radost. A, kako i ne bi, kada su „zimnicu“ zaokružili na 27 bodova i popravili plasman na "kotu 11".

Bečejci su već u 8. minut poveli sa 1:0. Kobiljski je izveo udarac iz ugla sa leve strane, a u gužvi pred golom Sakuljana najprisebniji bio je Daniel Tišma i sa "peterca" poslao loptu u mrežu. Samo sedam minuta kasnije nove velika prilika za dipliranje vođstva. Marković je oborio Krajinovića u kaznenom prostoru i sudija Marko Gnjatović je opravdao pokazao na belu tačku. Međutim, ona je i ovoga puta bila crna za Bečejce. Prvi snajperista domaćina Žarko Kobiljski je bio egzekutor, ali je Uroš Vrković prozreo nameru i zaustavio loptu upućenu ka levom donjem uglu. Kako to, obično, u sportu biva, stiže kazna. Igraose 20. minut, Sekulić je odlično prošao po desnoj strani i uputio centaršut preko kompletne odbrane domaćih, gde se našao levokrilni napadač gostiju Mladenović i preciznim šutem pogodio suprotan ugao nemoćnog Barjaktarova. Do odlaska na odmor Bečejci su imali prilike u 31. minutu, kad je Lovre izvrsno centrirao s desne strane, a Krajinović sa desetak metara slabo zahvatio loptu i ona je otišla kraj gola. Šest minuta kasnije Tutnjević je sa iste strane dobro centrirao, a Kobiljski šutitao preko gola. Pre odlaska na odmor Galić je pokušao glavom, ali je Barjaktarov bio na mestu.

U nastavku su gosti prvi pripretili u 54.minutu, ali je Nikolić prilikom asistencije načinio perkršaj i ulazak lopte u mrežu je bio nevažeći. Tišma je u 75. minutu promašio loptu na petercu, a pet minuta kasnije je asistenciju Ilića upropasito Kobiljski slabim šutem u golmana Brkovića. I kad su svi očekivali podelu plena kraj Tise, desio je momenat s početka izveštaja, koji je, koliko - toliko, popravio učinak momaka sa Tise.

OFK Bečej - Borac 2:1 (1:1)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Bez gledalaca. Sudija: Marko Gnjatović 8 (Novi Sad). Strelci: 1:0 Tišma u 8, 1:1 Mladenović u 20,2:1Lovre u 88. minutu. Žuti kartoni:Tišma, Krajinović, Lovre (OFK Bečej 1918), Savić, Đurić, Pavlović (Borac). Igrač utakmice: Aleksandar Lovre (OFK Bečej 1918).

OFK Bečej: Barjaktarov 7, Lovre 7,5, Vorgučin 7, Tatić 6,5 (od 55 Nađ 6,5), Ostojić 7, Tutnjević 7, Kurtiši 7 (od 69. Pavlović -), Kobiljski 6,5, Ilić 7, Krajinović 6,5 (od 74. Mitrović -), Tišma 7,5.

Borac: Brković 7, Pavlov 6,5, Galić 7, Marković 6, (od 86. Kanestabo -), Mićić 7, Pavlović 7, Gavrilović 7 (od 65. Radović -), Savić 7, Sekulić 7 (od 46. Nikolić 6,5) Đirić 6,5, Mladenović 7,5.

Mladost (NS) 2 : 0 1. Maj Ruma
Feniks 1995 4 : 1 Tisa
Radnički (Zr) 2 : 1 Dinamo 1945
Bečej 1918 2 : 1 Borac
Jedinstvo (SP) 1 : 1 Sloboda
Radnički 1912 5 : 2 Sloga (Č)