Remi kraj Tise

Radost: saigrači čestitaju Strahinji Iliću na golu za izjednačenje

Podela plena kraj Tise. Tako su Vrščani ostali neporaženi desetu utakmicu u nizu, a Bečejci četvrtu. Reklo bi se da su zbog toga zadovoljni i jedni i drugi. Ali, momci sa juga Banata žale što nisu sačuvali vođstvo od 2:0, a četa sa Tise, opet, što nije materijalizovala inicijativu u nastavku i preokrenula rezultat u svoju korist.

Gosti subolje otvorili utakmicu i to im je donelo zasluženo vođstvo u19. minutu. Spasić je oduzeo domaćinu loptu na polovini igrališta, proigrao Pupovića na levom boku, usledioje centaršut, a Vojkan Sarajlijin je pravovremeno utrčao i gol je bio neminovan. Desetak minuta kasnije, na semaforu je bilo 0:2. Isplatio se izlet štopera Krčmarevića pred gol domaćina. Ubačenu loptu iz auta prebacio je glavom, ona je pogodila loše postavljenog Tatića i odbila se u mrežu nemoćnog Puškića. Autogolom su Bečejci došli do nade. Lovre je centrirao sa desne strane, lopta je preletela sve u kaznenom prostoru gostiju, natrčeo je drugi bek Ostojić i iz prve snažno volejom opalio po lopti, koja je pogodila Krčmarevića u nogu i završila putanju u mreži kraj nemoćnog Jeveričića.

U nastavku su Bečejci imali inicijativu, ali je bilo malo prilika za gol. Prvu je propustio Tutnjević u 50. minutu, jer je, posle trećeg uzastopnog udarca iz ugla Kurtišia, sa peterca šutirao preko gola.Ipak, u 75. minutu je pravda zadovoljena i to na lukav način. Kobiljski je oboren posle solo prodora i odlični sudija David Đumić je dosudio slobodan udarac ispred kaznenog prostora gostiju. Kurtiši je lukavo brzoproigrao Strahinju Ilića, koji je na, gotovo, identičan način, samo sada sa leve strane, pre deset dana postigao gol za pobedu protiv Starog grada. U nadoknadi vremena, Mitrović je mogao glavom da donese i preostala dva boda, ali je lopta otišla preko gola.

OFK Bečej 1918 - OFKVršac  2:2  (1:2)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Bez gledalaca: Sudija: DavidĐumić (Bačka Topola) 8. Strelci: 0:1 Sarajlin u 19, 0:2 Tatić (autogol) u28,1:2 Kačarević (autogol) u 34, 2:2 Ilić u 75. Žuti kartoni: Ilić, Tatić (OFK Bečej 1918), Pupović,Lazevski, Osmanović (OFK Vršac). Crveni karton: Nenad Mijailović trener OFK Vršac (trener OFK Vršac) u 75. minutu. Igrač utakmice: Adis Kurtiši (OFK Bečej 1918).

OFK Bečej 1918: Puškić 6,5, Lovre 7, Vorgučin 7, Tatić 6,5, Ostojić 7,5, Tutnjević 7, Kurtiši 7,5, Ilić 7,5 (od 86. Pavlović -), Krajinović 7 (od 87. Mitrović -), Kobiljski 7,Nijemčević 6 (od 46. Tišma 6,5).

OFK Vršac: Jeveričić 6,5, B. Blagojević 6,5 (od 75. Popović -), Beljin – (od 12. Osmanović 7), Kačarević 7, Pupović 7 (od 58. V. Blagojević 6,5), Lazevski 7,5, Spasić 7, Grek 6,5, Vujić 6,5, Sarajlin 7,5 (od 75. Matković –), Ilić 6,5 (od 58. Petrović 6).

Borac 2 : 1 1. Maj Ruma
Dinamo 1945 2 : 1 Sloboda
Tisa 1 : 2 Sloga (Č)
Mladost (NS) 8 : 0 Dunav
Feniks 1995 1 : 4 Hajduk 1912
Radnički (Zr) 3 : 2 Bačka 1901