10.10.2020 facebook.com/fkbackasubotica

SLV: Bačka 1901 - Feniks 1995 1:1

Tokom prvih 20 minuta napadi oba rivala su se smenjivali ali bez ozbiljnijih intervencija oba golmana. U 21’ dobro organizovana kontra “crvenih đavola” rezultirala je pogotkom najubojitijeg igrača Bačke, Šljivančanina. Isti fudbaler je loše odreaogovao u 43’ pa je rezultat ostao nepromenjen.  Minut ranije fudbaleri Feniksa nisu iskoristili kolosalnu ššansu I smušenost odbrambenih igrača Bačke.

U prvim minutima nastavka utakmice gosti nakon kardinalne greške odbrane domaćih stižu do izjednačenja. Nakon toga gledali smo otvoreniju i neizvesniju utakmicu. Igrao se 67’ kada je Šljivančanin opet bio u stopostotnoj prilici ali je golman Krstović dobro odreagovao. U 84’ penal za Bačku, igrač gostiju igra rukom u šesnaestercu Šljivančanin nije iskoristio penal. Šutirao je pravo u golmana Krstovića! Do kraja utakmice bilo je još uzbuđenja ali ne i golova.

Bačka 1901 - Feniks 1995 1:1 (1:0)

Stadion kraj somborske kapije - utakmica igrana bez prisustva publike. Delegat: Marko Adamović (Ada).  Sudija: Dušan Belić (Zrenjanin), pomoćnici: Petar Milanović i Vladimir Radosavljević (oba Pančevo), četvrti sudija: Neđo Mrđa (Pančevo). Strelci: 1:0 Šljivančanin 21’; 1:1 Milutinović 49’. ŽK:  Šljivančanin, Đurović, Bursać (Bačka 1901), Damjanović, Matović, Pejić,(Feniks).

Bačka 1901: Pilipović,  Bošković (54’ Glišović), Bursać, Bjedov, Mezei, Lazić (66’ Simić), Đurović, Manojlović, Provči (66’ Matijević), Vujošević, Šljivančanin. Trener. Petar Kurćubić.

Feniks: Krstović, Pejić, Damjanović, Simunović (52’ Matović), Vidović, Jovanić, Zejić (Đukanović ), Jelović, Sekulić, Mandić (87’ Papić), Milutinović. Trener. Milan Vujasin.

1. Maj Ruma 1 : 0 Kozara
Vojvodina 1928 0 : 0 Radnički 1912
OFK Stari Grad 0 : 1 Jedinstvo (SP)
Omladinac 1 : 2 Bečej 1918
OFK Vršac 2 : 1 Radnički (Zr)
Bačka 1901 1 : 1 Feniks 1995