Bečejci u bledoj igri uknjižili ubedljivu pobedu

Strahinja Ilić je otvorio seriju golova

Zlata vredni bodovi srpskoligaša sa Tise u bledom izdanju. Imajući u vidu da je pobeda izvojevana ubedljivim rezultatom, onda je jasno da su gosti iz Stare Pazove bili još slabiji rival. Ustvari, sve što je iole vredelo su golovi, koji su postignuti u prvom poluvremenu, a u nastavku je beležnica ostala potpuno prazna.

Bečejci su izvrsno otvorili utakmicu. Posle prvog napadaizveli su udarac iz ugla, lopta je došla na suprotnu stranu do Strahinje Ilića, koji se oslobodio pratioca i onda „kiflom“ poslao loptu u suprotan ugao za 1:0. Da je u 7. minutu Nijemčević materijalizovao izvrsnu asistenciju kapitena Vorggučina, bio bi jedini Bečejac sa do sada dva postignuta gola. Ipak, u 26. minutu je bilo 2:0. Kurtiši je izveo novi udarac iz ugla s desne strane, a Lovre kod prve stative glavim prosledio loptu u suprotan ugao. Gosti su u 29. minutu smanjili rezultat. Maoduš je potpuno neometan prošao po levoj strani, usledio je dobar centaršut i Đorđe Šarac je iskoristio statičnost odbrane doćmaćih, te volejom smestio loptu kraj nemoćnog Puškića.

Nastavili su Bečejci s pritiskom, ali su tek u finišu prvog poluvremena uspeli da slome otpor gostiju i to zahvaljujući smelosti Adisa Kurtišia da u 39. minutu šutira sa dvadesetak metara i iznenadi neiskusnog golmana gostiju. Konačnih 4:1 postavio je Žarko Kobiljski u 41. minutu, jer se, posle još jednog dobrog centaršuta iz ugla Kurtišia, u gužvi pred golom gostiju najbolje snažao.

U drugom poluvremenu Bečejci su ubacili nova četiri „bonusa“, čija mladost nije uspela da nadogradi ubedljivu pobedu.

OFK Bečej 1918 - Jedinstvo 4:1  (4:1)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Bez gledalaca: Strelci: 1:0 Ilić u 3, 2:0 Lovre u 26, 2:1 Šarac u 29, 3:1 Kurtiši u 39. i 4:1 Kobiljski u 41. Žuti karton: Radosavljević (Jedinstvo). Igrač utakmice: Strahinja Ilić (OFK Bečej)

OFK Bečej 1918: Puškić -, Vorgučin 6,5, Lovre 7, Ostojić 6,5 (od 46. Tatić 6,5), Bratić 6, Tutnjević 6,5 (od 52. Jelić 6), Kurtiši 7 (od 46. Mitrović 6), Kobiljski 7, Krajinović 6,5 (od 46. Hasičić 6), Ilić 7,5 (od 52. Kopre 6), Nijemčević 6.

Jedinstvo: Brtka 5, Đeri 6, Maoduš 6,5, Subotić 5,5, Kačar 5,5 (od 56. Marinković 6), Zeljković 6 (od 46. Rosić 6), Radosavljević 6, Milovčević 6,5, Panjak 6, Tošić 6,5, Šarac 6,5 (od 81. Hric -).

Dunav 1 : 1 1. Maj Ruma
Sloga (Č) 3 : 1 Hajduk 1912
Sloboda 2 : 2 Bačka 1901
Borac 0 : 1 OFK Vršac
Dinamo 1945 1 : 1 Omladinac
Tisa 3 : 0 OFK Stari Grad