Borac (P)
Novi Pazar

Pobednički niz "musketara" traje

31.10.2020 Aleksandar Daišević

Kraljevački Ljubiša - Kanađanin u dresu Ribnice Nejtan Delgudis napada blok Radničkog - Foto: G. Šljivić

Posle sedam vezanih prvenstvenih pobeda i dve u Kupu Srbije, odbojkaši kraljevačke Ribnice su ugostili kragujevački Radnički. Stari, dobri "šumadijski derbi" bio je to samo na papiru. Kraljevčani su sa silnim motivom ušli u meč u kome su pregazili komšije iz grada na Lepenici i ostvarili i osmu prvenstvenu pobedu.

Uraganski početak Ribnice, na servise Žarka Ubiparipa "musketari" su poveili 5-0, a mladi primač servisa je tome doprineo sa tri asa. Kada je par minuta kasnije na semaforu stajalo 9-1, posle prvog poena Delgudisa, trener Radničkog Dragan Kobiljski već je iskoristio oba tajm auta. Na tehničkom tajm autu domaći su imali lep kapital 12-5. Ni serija od 4-0 Radničkog nije pokolebala Kraljevčane koji su igrali svoju igru. Ipak, gosti su se vratili u meč, posle bloka Goića stigli su na poen zaostatka 17-16, ali je Ribnica imala spreman odgovor. Pri rezultatu 21-19 domaći su zatražili prvi tajm aut, kao priliku za dogovor kako zaključiti prvi set. I odradili su posao na najbolji način, 25-21 i vođstvo u meču.

Ribnica je silno počela i drugi set, vođstvo od 3-1 je brzo izgubljeno 4-4, ali su Kraljevčani posle par minuta došli do značajnih 9-5 i naterali klupu gostiju da zatraži prvi tajm aut u ovom setu. Ništa nije vredelo, Bićanin, Todorović i Ubiparip su bili u silnom zaletu, pa se na tehnički tajm aut otišlo pri vođstvu "musketara" 12-6. Vodila je Ribnica i 19-9, poigravala se sa gostima iz Kragujevca, da bi set završila fantastičnim blokom Gajovića 25-16.

Na početku trećeg seta ne tipična situacija na ovom meču, vođstvo gostiju 3-1, ali je Ribnica ubrzo izjednačila 4-4, da bi na tehničkom tajm autu bilo 12-9 za "musketare". U nastavku seta blok Ubiparipa nad Hamzagićem i as Todorovića doneli su Ribnici velikih 15-10. Imala je Ribnica u ovom setu i 18-11, menjao je trener Radničkog Kobiljski, ali ništa nije vredelo. Protiv ovakve Ribnice nema leka! Šumadijski derbi pripao je domaćinu, u trećem setu vrlo uverljivo 25-18 i ubedljivih 3-0. Osam od osljam, malo li je!

RIBNICA - RADNIČKI (KG) 3 - 0 (25-21, 25-16, 25-18)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Igrano bez prisustva gledalaca Sudije: Đ.Stevanović i D. Rogić (Beograd)

RIBNICA: Močić (libero 1),Stefanović 7 ( 1 bl, 3 sg), Todorović 14 (2 as, 2 sg), Vukmirović, Bićanin 2 )1 bl), Ubiparip 11 (4 as, 1 bl, 3 sg), Veselinović, Gajović 4 (2 bl), Rudić, Petrašinović, L. Ratković (libero 2), Delgudis 9 (3 gr), Živanović Trener: M. Simojlović

RADNIČKI (KG): Milutinović , Antić (libero 2), Goić 6 (2 bl, 1 as), Vidović, Lopar 5 (3 gr), Petrović 1 (bl), Ivanković 3, Matić 1, Ivković, Dukić 6 (1 bl, 2 gr), Pantović (libero 1), Hamzagić 11 (1 bl, 1 as, 9 gr), Ristić, Nejić 6 (4 sg) Trener: D. Kobiljski