"Lokosi" kući pevajući

16.11.2019 Ašković

Krstović i trener Lokomotive Aleksandar Stojmirović - foto: lična arhiva

Radnički je na oproštaju od svojih navijača razočarao i doživeo prvi poraz na Vašarištu. U prvom poluvremenu ništa se značajnije nije dešavalo i uglavnom se igra odvijala na sredini terena, bez jasnih pretenzija aktera da nešto konkretnije učine. U nastavku više od igre imali su "lokosi", koji su bili konkretniji, čvršći i znatno opasniji pred golom odličnog Jadranina. Zabeležili smo bar 5-6 izglednih prilika igrača u plavim dresovima, a u zaustavnom vremenu Radnički je mogao lako da anulira vođstvo gostiju. Beležimo dve prilike Lokomotive oko 60. minuta, ali je Jadranin pravovremeno istrčao i padom u noge otklonio opasnost.

U 73. minutu akcija gostiju potekla je sa leve strane, najprisebniji bio je Radić, našao se oči u oči sa Jadraninom i smireno poslao loptu u suprotan ugao. Beležimo priliku Bjelanovića, čiji je udarac iz povoljne situacije završio visoko preko gola. U razmaku između 77. i 85 minuta Lokomotiva je stvorila tri izgledne prilike, ali je sjajni Jadranin pravovrenimenim intervencijama spasao domaćina ubedljivijeg poraza. Račune ekipi sa ranžirne stanice, lako je mogao da pokvari Milunović, koji je u zaustavnom vremenu sa nekih pet metara šutirao pravo u Obadala.

Stadion na Vašarištu. Gledalaca oko 100. Gl. Sudija: Džaković Bogdan, pomoćne sudije. Stojanac Aleksandra i Jovanović Ivana.

Radnički: Jadranin, Knežević, Tatomirov, Petrović, Damjanović, Ivanić(Lazić), Svetličić(Đurđević), Todić, Živković, Milunović, Marković)Timić).

Lokomotiva: Obadal, Marković, Petrović, Isailović, Radojković, Nikolić, Stevanović, Radić(Denić), Krstović(Radičanin), Milutinović, Bjelanović.