Zadar
Budućnost VOLI
Pobeda Sloge u komšijskom "derbiju" kraj Morave
24.02.2008 P.Pešić

Košarkaši Sloge su slavili u komšijskom "derbiju", savladavši Borac kraj Morave rezultatom 71:69, po četvrtinama (19:9, 19:19, 14:17, 17:26). Ovom pobedom Sloga se u potpunosti se revanširala Borcu za poraz u Kraljevu iz prvog dela šampionata. Utakmica u hali kraj Morave je bila veoma uzbudljiv, a košarkaši Sloge su do trijumfa stigli u veoma neizvesnom i uzbudljivom finišu. Pobednik meča je odlučen u penal završnici, u kojoj su se košarkaši Sloge bolje snašli od domaćih košarkaša. Čačani su imali šut za pobedu, ali Marković nije pogodio za tri poena u poslednjoj sekundi meča.
Početak utakmice pripao je košarkašima Sloge, koji su posle trojke Mijovića došli do vodjstva 7:4. Nakon toga, Borac furioznom serijom od 13:0 dolazi do vodjstva od 17:7. Prva četvrtina završena je rezultatom 19:9 i to je jedina četvrtina koja je pripala domaćim košarkašima. Košarkaši Borca skoro četiri minuta druge četvrtine nisu uspeli da postignu koš, pa su košarkaši Sloge posle dve vezane trojke uspeli da smanje deficit na dva poena zaostatka 19:17. Ipak, zahvaljujući veoma raspoloženom Nikoli Iliću košaršaši Boraca su uspeli da na veliki odmor odu sa prednošću od deset poena, 38:28.
U nastavku košarkaši Sloge su zaigrali agresivnije, trener Pejić čestim izmenama igrača pokušao je da poremeti ritam domaćih košarkaša. U 28. minutu košarkaši Sloge stižu do tri poena zaostatka 48:45, ali su nakon toga prokockali par napada pa je Borac u poslednjih deset minuta ušao sa viškom od sedam poena, 52:45. U poslednjih deset minuta košarkaši Sloge su uspeli da sustignu Borac pa je u 35. minutu semafor stajao rezultat 56:55 za Borac. Trojkom Nemanje Dašića u 37. minutu susreta puleni trenera Miloša Pejića su stigli do izjednačenja i nagovestili dramatičnu završnicu. Na minut i petnest sekundi do kraja susreta košarkaši Sloge ponovo dolaze do izjednačenja 64:64, posle atraktivnog zakucavanja Vladimira Mijoviće. U poslednjih 60 sekundi meča domaći košarkaši ulaze sa dva poena prednosti, ali Sloga trojkom Nemanje Dašića dolazi do poena prednosti, 67:66. Spretnošću Pejovića i Stojakovića u penal završnici, košarkaši Sloge su uspeli da stignu do konačnog trijumfa 71:69 u dvorani kraj Morave.
U pobedničkom timu najefikasniji su bili Pejović sa 20 i Grubišić sa 15 poena, dok je kod domaćina daleko ispred svih odskočio Nikola Ilić sa 32 poena. U narednom 18. kolu košarkaši Sloge će igrati pred svojom publikom, a gost hale sportova kraj Ibra biće ekipa Mega Aqua Monte.

Hala Borca karaj Morave, gledalaca: 1500, sudije: Sudije: Mrdak Branislav, Glišć Aleksandar, Stanojčić Miloš
Borac: Prolović, Stamenković 4, Vukićević, Dramićanin 6, Zoćević, Marić 8, Radetić, Ilić 32, Marković 8, Tubak, Radisavljević 11, Vasilić
Sloga: Popović, N. Dašić 13, Trtić, Mijović 13, Simović, Matović, Stojaković 8, Petrović, Grubišić 15, J. Dašić, Ignjatović 2, Pejović 20