TSC
IMT
Vojvodina
Novi Sad

4: Još jedno dobro izdanje još jednog bivšeg igrača Zvezde. Nekoliko puta je bio nesebičan i pokušao da proigra saigrače. Imao je jednu dobru šansu u 64 minutu, ali je tada lopta otišla pored gola.

4: Od 65 minuta Dobra partija iskusnog veznjaka. Zadao je dosta problema Lazaru Nikoliću, za razliku od Radulovića koga je i zamenio.

4: Žuti karton (29') Držao je zadnju liniju veoma dobro iskusni štoper. Delio je veoma precizne duge lopte i odradio svoj posao.

4: Žuti karton (61') Postigao je dobar pogodak u 12 minutu. Prelepo je utrčao i izbegao ofsajd nakon asistencije Crnomarkovića, te je plasirao loptu pored Glazera. Jedan od boljih igrača Vojvodine danas.

3: Imao je nekoliko dobrih odbrana, ali ostaje utisak da je mogao bolje kod prvog gola Crvene Zvezde.

3: Od 25 minuta Pokušalo se sa njegovom brzinom, ali on nije uspeo da je iskoristi sa pozicije veznog koju do sada nije igrao u Vojvodini.

3: Igrao koliko je mogao. Mogao je bolje da se postavi kod drugog gola Zvezde, aali svakako nije glavni krivac.

3: Od 65 minuta Pokušali su iz Vojvodine ubacivanjem mladog krilnog igrača Ivanovića da iskoriste njegovu brzinu, ali on ništa nije pokazao. Imao je šut u 80 minutu koji je odbranio Glazer.

3: Celu utakmicu je trčao i napred i nazad, ali opet, ništa posebno nije pokazao.

3: Do 65 minuta Očekivalo se više od bivšeg igrača Zvezde, ali se pored Nikolića nije video.

3: Žuti karton (32') Ništa specijalno nije pokazao bek Novosađana.

2: Do 65 minuta Ništa od kapitena Vojvodine. Nijedan šut ka golu nije zabeležio na današnjoj utakmici.

2: Očajno je reagovao dva puta pri drugom golu Zvezde za koji je glavni krivac.

2: Do 25 minuta (povredio se) Nije stigao da se pokaže Brazilac, ali je zbog povrede u suzama morao da napusti teren.

5: Do 86 minuta Odlična partija Ganca. Postigao dva gola, prvi iz mrtvog ugla, drugi nakon greške protivničkog igrača.

4: Dobro izdanje štopera Crvene Zvezde. Imao je nekoliko dobrih intervencija.

3: Dok je igrao Radulović bio je odličan, ali mu je Nikolić kasnije zadao probleme. Iznudio je nekoliko faulova.

3: Prosečna partija bivšeg igrača Lestera i Bajer Leverkuzena.

3: Ponovo mnogo trčanja, ali opet ništa konkretno od veznjaka. Pogodio je prečku u 11 minutu.

3: Od 70 minuta Ništa konkretno od kapitena mlade reprezentacije Srbije.

3: Od 59 minuta Pokazao sigurniju igru u odnosu na Stamenića kojeg je zamenio.

3: Kao i svaku utakmicu u prvenstvu, imao je nekoliko dobrih odbrana, ali je opet primio gol.

3: Od 88 minuta Ništa konkretno nije pokazao, ali nije ni imao vremena.

3: Stiče iskustvo mladi reprezentativac Srbije. Imao je nekoliko intervencija iz svog kaznenog prostora.

3: Igrao je danas u levu aut liniju, pri ulasku Lučića pomeren u vezu. Ništa konkretno od njega danas.

2: Do 59 minuta Ponovo ništa od skupo plaćenog pojačanja. Ništa nije pokazao.

2: Do 70 minuta Mnogo izgubljenih lopti na polovini terena i napravljenih kontri za protivnika.

2: Do 59 minuta Ništa od reprezentativca Novog Zelanda.

Vojvodina poražena u derbiju sa Crvenom zvezdom
25.11.2023 Administrator

Detalj sa meča - foto: fkvojvodina.rs

Fudbaleri Vojvodine izgubili su na "Karađorđu" od Crvene zvezde rezultatom 1:2 u derbiju 16. kola Mocart Bet Super lige Srbije. Strelac za Vojvodinu bio je Radomir Milosavljević u 13. minutu.

Igrači gotovo da se nisu ni zagrejali i ušli u meč, Zvezda je povela. Posle duge lopte, Bukari je pobegao po desnoj strani i gađao prvi ugao, Carević je nespretno reagovao i nije uspeo da interveniše - 0:1. Zvezda je u 11. minutu bila blizu drugog gola, Hvan se namestio i sa ivice šesnaesterca pogodio mesto gde se spajaju prečka i stativa.

Samo minut i po kasnije, Voša je uspela da dođe do izjednačenja posle prve prave akcije. Crnomarković je poslao loptu kroz sredinu, Milosavljević je pobegao i iz prve levom nogom pogodio dalji ugao za 1:1.

Ranko Popović je sredinom prvog poluvremena bio primoran da napravi prvu promenu, Mateus Indio je doživeo povredu, a zamenio ga je Kembel. Samo minut kasnije, na isteku 26. Crvena zvezda je ponovo povela. Ivanić je centrirao sa levog boka, Giorbelidze je dva puta promašio loptu, Endijaje je odložio do Bukarija koji je rutinski pogodio za 1:2.

Nakon drugog primljenog gola Vojvodina nije imala brz odgovor kao posle prvog, tempo je opao, do odlaska na odmor više nije bilo prilika.

Na startu drugog dela igre Vojvodina je imala prvu šansu, Kembel je iskosa sa leve strane gađao dalji ugao, Glazer je nogama zaustavio njegov udarac, a nekoliko minuta kasnije uzvratio je Ivanić, čiji je udarac sa ivice šesnaesterca završio pored stative. U 63. minutu šutirao je i Kanga, ali je njegov udarac zaustavio Carević.

Usledio je ponovo period utakmice bez pravih prilika, pa je Ranko Popović odlučio da napravi promene i uvede Ivanovića i Nikolića umesto Radulovića i Malbašića. Crvena zvezda je najbolju šansu u drugom poluvremenu imala u 75. minutu kada je Lučić prošao po levom boku i gađao prvi ugao, Carević je upisao novu intervenciju, loptu je odbio u korner. Voša do kraja nije uspela da pronađe put do Glazerove mreže, pa je "stara dama" upisala prvi poraz na „Karađorđu“ od kako je na klupi Ranko Popović.

U narednom kolu, sledeće subote u 15.30, Vojvodina gostuje Partizanu.

Vojvodina - Crvena zvezda 1:2 (1:2)

Vojvodina: Carević – Lazarević, Jeličić, Crnomarković, Giorbelidze – Mateus Indio, Milosavljević – Radulović (od 65. Ivanović), Zukić, Malbašić (od 65. Nikolić) – Vukanović.

Crvena zvezda: Glazer – Nedeljković, Điga, Dragović, Nikolić – Stamenić (od 58. Mijailović) – Bukari (od 85. Spajić), Kanga (od 70. Lučić), Hvan, Ivanić – Endijaje (od 58. Mijatović).

Izvor: FK Vojvodina

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Vojvodina Crvena zvezda