Novo lice košarkašica Kraljeva

Za kratko vreme promenio fizionomiju tima - Marko Dimitrijević i košarkašice Kraljeva

Prva utakmica ŽKK Kraljevo pred svojim navijačima pod vođstvom trenera Marka Dimitrijevića i evidenta promena. Ono što se moglo videti na finalnom turniru Kupa u Nišu, sada je bilo još jasnije, igra „malenih“ sa kompletnim rosterom, gde mlađe igračice imaju zavidnu minutažu i ulogu u timu. Agresivna odbrana, siguran napad, sa akcijama koje su često mamile aplauze probirljive kraljevačke publike. Pitanje pobednika se nije postavljalo ni jednog trenutka, Kraljevo je krenulo sa vođstvom 8-0,a do kraja prve četvrtine „malene“ su imale dupliranu prednost. Ništa se u igri domaćih nije menjalo ni u drugom kvartalu, konce igre je preuzela Daria Nestorov i „malene“ su do odlaska na veliki odmor stekle 21 poen prednosti 49-28.

U drugom poluvremenu, domaće su igrale sa potpuno podmlađenim timom, na klupi su odmarae Rajić i kapiten Gobeljić, ali „malene“ nisu supuštale nogu sa gasa. Student je pokušavao da ublaži poraz, ali osim Mine Đorđević, nije bilo raspoložene igračice u niškom sastavu. Na kraju, Kraljevo je rutinski, uz jako dobru igru, slavilo ubedljivu pobedu.

ŽKK KRALjEVO – STUDENT 80 – 51 (28-12, 21-16, 18-10, 13-13)

Dvorana: „Kutija šibica“ na Ibarskom keju Gledalaca: 300 Sudije: Petrović (Čačak), Milosavljević (Kragujevac) i Lazarević (Čačak).

ŽKK KRALjEVO: Gobeljić 13 (5 as), Todorović 1 (5 sk), Brajković, Stevanović, Vasiljević 4, Emanuel 14 (5 ul, 7 sk), Janić 7 (6 sk), Pejčinović, Nestorov 13 (4 as), Stanišić 7, Tešić 16, Rajić 5 (6 sk).

STUDENT: Milojević 9, Savić, Dimitrijević, M. Đorđević 20 (5 il, 4 sk), Curaković 3 (8 sk), D. Đorđević, K. Ilić 2, A. Ilić, Kondić 8, Ivkov 3, Živković, Stojičić 6 (9 sk).

Vojvodina 021 75 : 59 Duga
Vrbas 50 : 98 Mega MIS
Novosadska ŽKA 94 : 66 Sloga Maya Consulting
Partizan 1953 77 : 58 Spartak
Kraljevo 80 : 51 Student