04.12.2023 V. Jankov

Četvrtfinale futsal Kupa Vojvodine: Novobečejci idu dalje

Pred golom Bečejaca - foto: V. Jankov

Banaćanima prija i bačka strana "panonske princeze". Novobečejska Tisa pobedila je Bečej rezultatom 6:3 i plasirala se u polufinale futsal kupa Vojvodine. Dodamo li tome da su Novobečejci pre mesec dana u prvenstvenoj trci vojvođanskog karavana igrali nerešeno (4:4), onda konstatacija sa početka teksta dobija potvrdu.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i preko Ikraševa u četvrtom minutu stigli u vođstvo, koje je već u narednom napadu anulirao Vorgučin. Međutim, nije to obeshrabrilo Banaćane, koji su golovima Dražića i Spahića uvećali prednost, ali se Vorgučin svojim drugim golom potrudio da se na odmor ode samo s golom više u korist rivala.

Šta je propustio u samom finišu prvog poluvremena, kada je bio dva „zicera“, Slavpljub Dabižljević je ispravio u trećem minutu nastavka i izjednačio na 3:3. Na žalost, malobrojnih domaćih navijača, to je bilo sve što se tiče golova Bečejaca, a Novobečejci su s nova tri pogotka potvrdili pobedu i nastavljaju trku u našem najmasovnijem takmičenju. Pitanje je da li bi konačan ishod bio takav da u 32. minutu kod rezultata 3:4 i već dosuđenog kaznenog udarca sa šest metara u korist Bečeja, sudije nisu promenile odluku!?

Bečej - Tisa 3:6 (2:3)

Bečej: Sportska dvorana OSC "Đorđe Predin Badža". Gledalaca: 100. Sudije: Domitrije Matić (Šid) 6, Đoka Simendić (Mol) 6. Strelci: 0:1 Ikrašev u 4, 1:1 Vorgučin u 5, 1:2 Dražić u 8, 1:3 Spahić u 17, 2:3 Vorgučin u 17, 3:3 S. Dabižljević u 23, 3:4 Kobiljski u 32, 3:5 Spahić u 38, 3:6 Mesaroš u 38. Žuti kartoni: S. Dabižljević, Ćulum (Bečej), Đukić (Tisa). Crveni karton: Nikola Blažin (pomoćni trener Tise) u 33. minutu. Nagomilavanje prekršaja: Bečej 6 (5+1), Tisa 9 (4+5). Igrač utakmice: Merko Spahić (Tisa)

Bečej: VADASKI (14 odbrana) 7,5, S. DABIŽLJEVIĆ 6,5, ĆULUM 6, VORGUČIN 7, ĐUKIĆ 6, Karačonji -, L. Dabižljević 6, Agoč 6, Prkosovački 5,5, Božičić 6,5.

Tisa: ĆURČIĆ (9 odbrana) 7, IKRAŠEV 7, ĐUKIĆ 6, MESAROŠ 7, DRAŽIĆ 7, Radosavljev -, Vujović 7, Spahić 7,5, Stojanov -, Kobiljaki 7.