Još dve šanse za opstanak

Dok ima nade, Gradištanci se ne predaju - foto: V. Jankov

Iako su pružili snažan otpor, pogotovo u prvom poluvremenu, fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta su izgubili u Vrbasu od istoimene ekipe sa 3:0 i ostali su u zoni ispadanja vojvođamskog „severa“.

- Dok ima nade, a ima je, ne odustajemo. Tačnije, ostala su još dva kola, sportski ćemo se boriti i, nadamo se, izboriti za opstanak, čime bi bio nagrađen naš trud u drugom delu sezone. Jer, mi smo na kraju prvog dela, kao pretposlednji, imali samo devet bodova, a sada na istoj poziciji imamo 30. Mnogi misle da je to „nemoguća misija“, ali... gotovo u glas govore svi u taboru najstarijeg kluba imena Vojvodina.

Vratimo se subotnjem okršaju u Vrbasu. Otpor Gradištanaca slomio je u 63. minutu izvanredan šut dojučerašnjeg člana Bečejaca Luke Krajinovića iz slobodnog udarca nešto iza kaznenog prostora. Isti igrač je četiri minuta kasnije asistirao Bratislavu Jeliću, koji je svojevremeno bio golgeter Gradištanaca, a konačan rezultat postavio je mladi Matija Klisarić u nadoknadi vremena. Uz to, valja primetiti da je već posle desetak minuta, zbog povrede, teren morao da napusti Ilija Erdeljan, a itekako su nedostajali Ilić, Kovačević i Ćirić.

Dres Vojvodine u Vrbasu nosili su: Slijepčević, Kiš, Dražić, Jović, Pelengić, Bošnjak, Radosavljević, Efendić, Bubanja, Prodanov, Erdeljan (od 12. Stefanov).

Za Gradištance je prva „meč lopta“ naredne nedelje, kada dočekuju Sentu, koja ima samo dva boda više, a onda u poslednjem kolu gostuju u Zmajevu Obiliću. Protiv Senćana neće moći da igraju „požuteli“ Bubanja i Dražić, kao i Ćirić, koji još uvek odrađuje supenziju zbog isključenja, a pod znakom pitanja je i povređeni Erdeljan. Vraćaju se Ilić i Kovačević. Neće ni Senćani igrati u najjačem sastavu, jer nekoliko igrača ima nagomilane žute kartone, pa Gradištanci i u tome vide svoju šansu.