22.10.2018 Administrator

Remi na premijeri u Jezeru

Rukometašice Radničkog 1964 su u premijernom meču pred svojom publikom ostvarile polovičan uspeh protiv Topličanina iz Prokuplja rezultatom 25-25,poluvreme 12-10.

Važnost meča i želja da se u što boljem svetlu predstave svojoj publici kao da je sputala ruke domaćim rukometašicama,koje su,čini se,celu utakmicu odigrale u grču.Promašen sedmerac u prvom minutu i par prilika iz izgrađenih kontranapada je doveo do toga da se gotovo celo poluvreme igralo u rezultatskom egalu,sve do završnih minuta kada Radnički golom Anje Vlašković stiže do 3 gola prednosti ( 12-9,30.min),ali pred sam zvuk sirene gošće smanjuju za konačnih 12-10.

U 37-om minutu pogotkom Ajlin Bjelak Kragujevčanke su ponovo na plus tri ( 16-13) i tu prednost od 2 -3 gola razlike održavaju sve do 54-og minuta kada uporne i znatno iskusnije gošće stižu do izjednačenja ( 22-22).Do kraja utakmice nijedna ekipa nije uspela da se rezultatski odlepi,tako da Prokupčanke srećno i spretno nose veliki bod iz Jezera konačnim rezultatom 25-25.Ponovo je odlično radila veza Kolak-Bjelak,golmani su sa ukupno 15 odbrana bili na zavidnom nivou,ali nedostatak iskustva,može se reći i sreće,kao i pad koncentracije u pojedinim trenucima su učinili da se utakmica ovako završi.Osvojenim bodom Radnički se trenutno nalazi na šestom mestu na tabeli.

U redovima Radničkog najefikasnije su  bile  Ajlin Bjelak sa 9 i Jasmina Kolak  sa 8 pogodaka, a kod gošći su se istakle Ivana Dimitrijević sa 6 i Jovana Veljković sa 5 postignutih golova. U sledećem kolu Radnički će u sredu 24.oktobra gostovati u Požarevcu  istoimenoj ekipi.

RK Radnički 1964 – ŽRK Topličanin: 25-25 (12-10)

Kragujevac: Hala “Jezero”. Gledalaca : 70
Sudije: Nikola Ilić,Ivan Veličković
Sedmerci: Radnički 3 (1), Topličanin 2 (0)
Isključenja: Radnički 12 min, Topličanin  10 min
Igrač utakmice : Ajlin Bjelak

Radnički 1964 :  J.Pojužina ( 9 odbrana), Đorđević, Radosavljević, Bjelak 9, Blagojević, Hasanović ( 6 odbrana), Anja Vlašković 1, Mikić, Anastasija Vlašković, Durlević, Todorović, Tina Petrović, Tijana Petrović 3,Kolak 8, Aleksić 2, Ž.Pojužina 1.

Topličanin :   Drašković, Lović 2, Jevtović, Stojov 4, Milovanović, Veljković 5, Dimitrijević 6, Stamenković, Stoiljković 3, Petrović 3, Blagojević, Stanojević 1, Jovanović, Ranđelović, Salević 1.