Evrogolovi Čumića i Uroša Nikolića za pobedu nad Novim Pazarom!
11.04.2023 fkvojvodina.rs

Detalj sa meča - foto: fkvojvodina.rs

Fudbaleri Vojvodine pobedili su na svom Karađorđu ekipu Novog Pazara rezultatom 2:0 u 30. kolu Mozzart Bet Super lige Srbije. Strelci za Vojvodinu bili su Nikola Čumić u 47. i Uroš Nikolić u 52. minutu.

Novi Pazar je imao prvu šansu na meču, posle pet minuta nakon centaršuta sa strane Kiković je gađao glavom u Carevića. Voša je prvi put pripretila na isteku 10. minuta, Čumić je proigrao Uroša Nikolića na desnoj strani, a ovaj sa 15 metara gađao dalji ugao, ali je golman odbio u korner.

Voša je nastavila da napada i da igra na polovini rivala, a novu šansu domaći su imali u 20. minutu. Ponovo je glavni akter bio Nikolić, koji je odlično gađao iz slobodnog udaraca sa 25 metara, opet je Slavković odlično intervenisao. Novi Pazar je čekao šansu iz kontri i u 29. minutu je iz takve situacije ponovo pripretio Careviću, Majdevac je izbegao ofsajd poziciju i iskosa sa desne strane izašao pred gol, ali je pogodio spoljni deo mreže.

Do odlaska na odmor, Voša je imala još dve prilike, preko Vitasa koji je gađao glavom, baš kao i Malbašić posle centaršuta Uroša Nikolića, ali je ponovo Slavković bio na pravom mestu i u prvom delu je imao čak šest uspešnih intervencija.

Trener Voše Radoslav Batak na poluvremenu je odlučio da osveži tim, ušli su Topić i Nemanja Nikolić umesto Busnića i Milosavljevića i ubrzo su domaći postigli dva gola. U 47. minutu Čumić je prihvatio loptu na levoj strani, oslobodio se čuvara i uneo u sredinu i potom sa 25 metara pogodio prvi ugao za 1:0. Pet minuta kasnije, Uroš Nikolić je postigao još jedan evrogol, sve je uradio sam, vukao loptu dvadesetak metara, namestio se i levom nogom sa ivice šesnaesterca od stative pogodio za 2:0!

Voša je nastavila da dominira i stvara šanse, a sledeću je imao Malbašić u 57. minutu kada je gađao iskosa sa leve strane, ali je izblokiran. Nakon kornera, u istom napadu, posle uigrane akcije, Uroš Nikolić je sjajno pronašao Čumića, čiji je udarac sa gol linije izbacio Pešukić. Usledio je nešto mirniji period igre, Voša je kontrolisala igru i držala rivala podalje od opasne zone, pa nije bilo mnogo posla za Lazara Carevića.

Na isteku 70. minuta Lazarević je oprobao udarac sa distance, Slavković je ovaj put dobro intervenisao, baš kao i Carević na drugoj strani posle pokušaja Majdevca u 75. minutu. Isti igrač pokušao je još jednom, u 87. minutu je sa 15 metara šutirao preko prečke. U poslednjim trenucima meča Čumić je imao još jednu šansu, posle pasa Simića gađao je dalji ugao, lopta je prošla pored stative.

Voša je regularan deo sezone završila sa 54 boda i u plej-of ulazi kao petoplasirana ekipa na tabeli i do kraja dana biće poznat kompletan raspored utakmica.

Vojvodina: Carević, Jeličić, Vitas, Ljubisavljević, Lazarević, Milosavljević (od 46. Topić), Busnić (od 46. N. Nikolić), Malbašić (od 78. Baraj), U. Nikolić (od 78. Bogdanović), Čumić, Milošević (od 69. Simić).

Novi Pazar: Slavković, Pešukić, Rubežić, Kiković, Kurdić, Joksimović, Ergelaš (od 60. Stanojlović), Mijić, Bogdanovski, Majdevac (od 88. Fijuljanin), Radovac (od 60. Đuričković).

Izvor: fkvojvodina.rs

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Vojvodina Novi Pazar