Marinković doneo bod Kikersima na premijeri

Gužva u Å”esnaestercu Rada - detalj sa prolećne premijere na stadionu kod Ložionice

Prolećna premijera na stadionu kod Ložionice pamtiće se po dramatičnoj zavrÅ”nici i pravednoj podeli plena dva sastava koji nisu zadovoljili prikazanim na terenu. U prvih 45 minuta smo gledali klasičnu uspavanku, bez ozbiljnije akcije. Pamtiće se detalj kada je oboren Miličić u Å”esnaestercu Rada, ali se piÅ”taljka Borisavljevića nije čula. Gosti su u 45. minutu imali lepu priliku preko N. Petrovića, ali je lopta zavrÅ”ila preko prečke.

Ā

Nastavak je bio sadržajniji, ali samo zbog golova. Posle početne inicijative domaćina, sevnula je kontra ā€žgrađevinaraā€œ koji su doÅ”li do kornera. Usledio je centarÅ”ut Radovanovića i odlična reakcija Å”topera A. Rupara koji je doveo goste u vođstvo. PokuÅ”avali su domaći da dođu do izjednačenja, ali inicijativa je bila jalova sve do 81. minuta. Tada su ā€žkikersiā€œ razmenili nekoliko duplih pasova, na pravi način doÅ”li pred gol Rada i siguran realizator je bio rezervista Lukić. Nedugo zatim strelac izjednačujućeg gola je imao zicer, bio je oči u oči sa JeÅ”ićem, ali je vratar ekipe sa Banjice izaÅ”ao kao pobednik. Usledila je kazna, brza kontra koju je poveo Radovanović, kao na tacni je loptu dobio Milić i rutinski je prosledio u gol za novo vođstvo Rada. Igrali su se poslednji sekundi meča kada je ponovo krenula akcija Kikera, poslednja na meču, sve je ispratio neumorni Marinković i pogodio mrežu nemoćnog JeÅ”ića za konačnih 2-2.

KIKER ā€“ RAD 2 ā€“ 2 (0 ā€“ 0)

Stadion: kod Ložionice u Kraljevu Bez gledalaca Sudija: LjubiÅ”a Borisavljević (Ivanjica) 7 Strelci: Lukić u 81. i Marinković u 90. minutu za Kiker, a A. Rupar u 56. i Milić u 86. minutu za Rad Žuti kartoni: Komazec (Rad).Ā Igrač utakmice: Nikola Marinković (Kiker).

KIKER: Dražović 6,5, Ugrenović 6,5, Tamasijević 6,5, Mihajlović 6,5, Miličić 6,5, Bukumira 6,5 (Bojović 6), Miletić 6, Marinković 7, Đurović 6,5, Milojković 6,5, Zečević 6,5.

RAD: JeÅ”ić 6,5, S.Rupar 6,5, Konstantinov 6,5, Komazec 6,5, V. Petrović 6,5, A. Rupar 7, Jovanović 6 (Vujović 6), Nedeljković 6 (Nikolić 6), N. Petrović 6,5, Radovanović 6,5, Milić 6,5 (Milin -).