Zemun
Čukarički
Marinković doneo bod Kikersima na premijeri

Gužva u šesnaestercu Rada - detalj sa prolećne premijere na stadionu kod Ložionice

Prolećna premijera na stadionu kod Ložionice pamtiće se po dramatičnoj završnici i pravednoj podeli plena dva sastava koji nisu zadovoljili prikazanim na terenu. U prvih 45 minuta smo gledali klasičnu uspavanku, bez ozbiljnije akcije. Pamtiće se detalj kada je oboren Miličić u šesnaestercu Rada, ali se pištaljka Borisavljevića nije čula. Gosti su u 45. minutu imali lepu priliku preko N. Petrovića, ali je lopta završila preko prečke.

Nastavak je bio sadržajniji, ali samo zbog golova. Posle početne inicijative domaćina, sevnula je kontra „građevinara“ koji su došli do kornera. Usledio je centaršut Radovanovića i odlična reakcija štopera A. Rupara koji je doveo goste u vođstvo. Pokušavali su domaći da dođu do izjednačenja, ali inicijativa je bila jalova sve do 81. minuta. Tada su „kikersi“ razmenili nekoliko duplih pasova, na pravi način došli pred gol Rada i siguran realizator je bio rezervista Lukić. Nedugo zatim strelac izjednačujućeg gola je imao zicer, bio je oči u oči sa Ješićem, ali je vratar ekipe sa Banjice izašao kao pobednik. Usledila je kazna, brza kontra koju je poveo Radovanović, kao na tacni je loptu dobio Milić i rutinski je prosledio u gol za novo vođstvo Rada. Igrali su se poslednji sekundi meča kada je ponovo krenula akcija Kikera, poslednja na meču, sve je ispratio neumorni Marinković i pogodio mrežu nemoćnog Ješića za konačnih 2-2.

KIKER – RAD 2 – 2 (0 – 0)

Stadion: kod Ložionice u Kraljevu Bez gledalaca Sudija: Ljubiša Borisavljević (Ivanjica) 7 Strelci: Lukić u 81. i Marinković u 90. minutu za Kiker, a A. Rupar u 56. i Milić u 86. minutu za Rad Žuti kartoni: Komazec (Rad). Igrač utakmice: Nikola Marinković (Kiker).

KIKER: Dražović 6,5, Ugrenović 6,5, Tamasijević 6,5, Mihajlović 6,5, Miličić 6,5, Bukumira 6,5 (Bojović 6), Miletić 6, Marinković 7, Đurović 6,5, Milojković 6,5, Zečević 6,5.

RAD: Ješić 6,5, S.Rupar 6,5, Konstantinov 6,5, Komazec 6,5, V. Petrović 6,5, A. Rupar 7, Jovanović 6 (Vujović 6), Nedeljković 6 (Nikolić 6), N. Petrović 6,5, Radovanović 6,5, Milić 6,5 (Milin -).