Bačka 1901
Hajduk 1912

Zrenjaninski Radnički upisao nova tri boda protiv Rume

02.11.2019 ZR KLIK

Fudbaleri Radničkog pred domaćim navijačima ostavarili su petu pobedu zaredom savladavši ekipu “1. Maj” iz Rume rezultatom 2:1. Crveno-crni nakon 12. kola zauzimaju odlično 3. mesto na tabeli.

U 19. minutu nakon odličnog prodora Avdića, lopta stiže do Grbića, a on asistira za mladog Ćirića koji postiže gol za vođstvo domaćih. Nakon tri minuta opet akcija počinje od raspoloženog Avdića koji u šesnaestercu pronalazi Lazića, a ovaj loptu šalje do Ćirića koji rutinski udvostručuje prednost Radničkog.

Gosti u 29. mintu, nakon nesporazuma u odbrani Radničkog, preko Milojevića dolaze do 2:1. Mogli su domaći do još jednog gola u 43.minutu, ali je Milivojev nakon odlične lopte Avdića, sa sedam metara prebacio gol Šegavca.

U drugom poluvremnu vodila se rovovska bitka na obe strane, ali bez izglednijih šansi na obe strane i rezultat je ostao nepromenjen, 2:1 za ekipu Radničkog i nova tri boda pred pravi banatski derbi sledeće nedelje, gde će se sastati prvoplasirani Železničar i Radnički.

Radniči Zrenjanin: Radović, Milin, Lalatović, Milivojev, Avdić, Lazić, Dučić. Kiš. Ćirić i Baćanin. Zamenici:Ranđelović, Krstinić, Lisičić, Matić, Kozlovački i Kondić.

1. maj Ruma: Šegarac, Lejić, Bajić, Radišić, Soković, Milivojević, Krstić, Tepavčević, Stojisavljević, Gavrilović i Zec. Zamenici:Popović, Arsic, Čupeljić, Kondić i Dobić.