Javor Matis
Zlatibor
Inđija
Remi kraj bežanijske crkve

Pravedan remi posle preokreta uz puno šansi na obe strane, dobra igra pred svega oko 200 gledalaca. Puno toga lepog, što su ostali dužni u regularnom delu prvenstva, igrači obe ekipe su pokazali, rasterećeni, u Plej ofu.

Prvih pola sata igre je pripalo Sinđi koji je krenuo furioznim tempom. Žang Yi je u 8. i 12. minutu propustio izgledne prilike da dovede goste u vođstvo. Na drugoj strani u šansi se u 17. minutu našao Milošević, ali je neprecizno šutirao.

Sinđelić do vođstva dolazi u 20. minutu kada iskosa sa desetak metara Matijević šalje loptu od stative u gol. Samo 3 minuta kasnije isti igrač sa 5 metara šutira preko gola. Ređaju se prilike pred golom Bežanije i u 24. minutu Ivković propušta šansu do povisi rezultat.

Bežanija uzvraća u 27. minutu kada posle duplog pasa Katanića i Desančića, potonji izbija sam ispred gola, ali biva sporiji od odbrambenog igrača Brankovića koji klizećim startom loptu izbacuje u korner. Potom Miloš Stojanović u 31. minutu iz slobodnog udarca sa nekih 20 metara pogađa prečku, a iz kontranapada Sinđelić dolazi u vođstvo od 2:0, strelac je bio Đurić. U 37. minutu u velikoj gužvi u šesnaestercu gosta se najbolje snašao Nikola Milošević i smanjio na 2:1. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugo poluvreme i sasvim druga slika na terenu. Bežanija želi da preokrene rezultat i ređaju se napadi pred golom Trkulje. Nedeljković i Desančić odigravaju dupli pas u 51. minutu, ali je desetka domaćina ponovo bio neuspešan.

U 62. minutu brz kontranapad gosta, Denković izlazi sam ispred golmana Rnića koji požrtvovanom intervencijom otklanja opasnost. Najzad posle velikog pritiska i dobro izvedenog kornera, najviši u skoku je Milošević i poravnava rezultat u 65. minutu.

Do potpunog preokreta ipak nije došlo iako su domaći imali stopostotnu šansu u 76. minutu, kada Desančić sa 2 metra šutira pravo u Trkulju. Zatim je u 79. i 86. minutu dobro šutirao sa ivice kaznenog prostora Vučetić, ali oba puta zamalo kraj gola.

U 88. Minutu i Bogdanovski izlazi sam ispred gola Sinđe, ali je Trkulja i ovog puta bio uspešniji. Kazna za sve promašaje je mogla stići domaćina u poslednjem minutu utakmice, kada Đurić sa desetak metara loptu šalje kraj nemoćnog Rnića, ali ona završava na stativi.

Prvenstvo se nastavlja u sredu kada Bežanija gostuje u Gornjem Milanovcu, dok Sinđa dočekuje Radnički iz Kragujevca.

BEŽANIJA – SINĐELIĆ 2:2 (1:2)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 200 GL.SUDIJA: Delibašić Marko. POM.SUDIJE: Lovre Ilija i Rijavec Nikola. STRELCI: Milošević 37. i 65.min (Bežanija), Matijević 20.min i Đurić 32.min. ŽUTI KARTONI: Vučetić (Bežanija), Đurić, Osman i Branković (Sinđelić).

BEŽANIJA: Rnić, U.Stojanović, Jeličić, Divac (Bogdanovski), Katanić (Tanko), Milošević, Desančić, Jeremić, Vučetić, Jovanović (Nedeljković), M.Stojanović.

SINĐELIĆ: Trkulja, Bumbar, Žang Yi (Denković), Branković, Osman, Matijević, Stanković, Ivković (Radić), Đurić, Radosavljević (Krstić), Pešić.