Remi kraj bežanijske crkve

Pravedan remi posle preokreta uz puno šansi na obe strane, dobra igra pred svega oko 200 gledalaca. Puno toga lepog, što su ostali dužni u regularnom delu prvenstva, igrači obe ekipe su pokazali, rasterećeni, u Plej ofu.

Prvih pola sata igre je pripalo Sinđi koji je krenuo furioznim tempom. Žang Yi je u 8. i 12. minutu propustio izgledne prilike da dovede goste u vođstvo. Na drugoj strani u šansi se u 17. minutu našao Milošević, ali je neprecizno šutirao.

Sinđelić do vođstva dolazi u 20. minutu kada iskosa sa desetak metara Matijević šalje loptu od stative u gol. Samo 3 minuta kasnije isti igrač sa 5 metara šutira preko gola. Ređaju se prilike pred golom Bežanije i u 24. minutu Ivković propušta šansu do povisi rezultat.

Bežanija uzvraća u 27. minutu kada posle duplog pasa Katanića i Desančića, potonji izbija sam ispred gola, ali biva sporiji od odbrambenog igrača Brankovića koji klizećim startom loptu izbacuje u korner. Potom Miloš Stojanović u 31. minutu iz slobodnog udarca sa nekih 20 metara pogađa prečku, a iz kontranapada Sinđelić dolazi u vođstvo od 2:0, strelac je bio Đurić. U 37. minutu u velikoj gužvi u šesnaestercu gosta se najbolje snašao Nikola Milošević i smanjio na 2:1. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugo poluvreme i sasvim druga slika na terenu. Bežanija želi da preokrene rezultat i ređaju se napadi pred golom Trkulje. Nedeljković i Desančić odigravaju dupli pas u 51. minutu, ali je desetka domaćina ponovo bio neuspešan.

U 62. minutu brz kontranapad gosta, Denković izlazi sam ispred golmana Rnića koji požrtvovanom intervencijom otklanja opasnost. Najzad posle velikog pritiska i dobro izvedenog kornera, najviši u skoku je Milošević i poravnava rezultat u 65. minutu.

Do potpunog preokreta ipak nije došlo iako su domaći imali stopostotnu šansu u 76. minutu, kada Desančić sa 2 metra šutira pravo u Trkulju. Zatim je u 79. i 86. minutu dobro šutirao sa ivice kaznenog prostora Vučetić, ali oba puta zamalo kraj gola.

U 88. Minutu i Bogdanovski izlazi sam ispred gola Sinđe, ali je Trkulja i ovog puta bio uspešniji. Kazna za sve promašaje je mogla stići domaćina u poslednjem minutu utakmice, kada Đurić sa desetak metara loptu šalje kraj nemoćnog Rnića, ali ona završava na stativi.

Prvenstvo se nastavlja u sredu kada Bežanija gostuje u Gornjem Milanovcu, dok Sinđa dočekuje Radnički iz Kragujevca.

BEŽANIJA – SINĐELIĆ 2:2 (1:2)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 200 GL.SUDIJA: Delibašić Marko. POM.SUDIJE: Lovre Ilija i Rijavec Nikola. STRELCI: Milošević 37. i 65.min (Bežanija), Matijević 20.min i Đurić 32.min. ŽUTI KARTONI: Vučetić (Bežanija), Đurić, Osman i Branković (Sinđelić).

BEŽANIJA: Rnić, U.Stojanović, Jeličić, Divac (Bogdanovski), Katanić (Tanko), Milošević, Desančić, Jeremić, Vučetić, Jovanović (Nedeljković), M.Stojanović.

SINĐELIĆ: Trkulja, Bumbar, Žang Yi (Denković), Branković, Osman, Matijević, Stanković, Ivković (Radić), Đurić, Radosavljević (Krstić), Pešić.

TSC 4 : 2 Javor Matis
Inđija 3 : 0 Zlatibor
Radnički 1923 0 : 0 Metalac
Bežanija 2 : 2 Sinđelić