Napredak
Spartak
Vojvodina
Tanja Đapić donela bod

Fudbalska Srbija je dobila ženskog Bufona. Da se razumemo ...ovo je subjektivan zaključak izveštača, ali i velikog broja navijača koji su posmatrali današnji susret između Vojvodine i Mašinca. Tanja Đapić definitivno izrasta u sjajnog golmana, a da li će tim putem nastaviti, zavisi isključivo od nje. Ono što je ova devojka iz Rume demonstrirala u prethodne dve utakmice, graniči se sa golmanskom umetnošću.
Nakon što je sjajnom partijom (naravno uz sve ostale Vošine „princeze“) i osvojenim bodom protiv Spartaka, skrenula pažnju fudbalske javnosti, danas je to, u još većoj meri, ponovila u utakmici sa Mašincem. Odolevala je napadima Nišlijki do samog finiša susreta, da bi je, samo minut pre poslednjeg sudijskog zvižduka, savladala rezervista Mima Stanković i tako sprečila trijumf Vojvodine.

Tada je Aleksandra Kožović, spretnim i veštim driblinzima na levoj strani, probila odbranu „crveno-belih“, krenula uz gol-aut liniju, odigrala povratnu loptu, a Mima Stanković sa pet metara, ubacila loptu u praznu mrežu.
Do tog momenta, na ternu se odvijala prava rovovska bitka, dva podjednaka protivnika. Od samog početka susreta, obe ekipe su se odlučile za igru sa mnogo čvrstih markacija, oštrih duela, ali sa vrlo izraženim oprezom u fazi odbrane. Ni jedan od rivala nije srljao „grlom u jagode“, već je svaki napad bio pažljivo pripreman. Nešto konkretniji u prvih 45 minuta bio je Mašinac, čije su igračice stvorile dve zrele prilike za pogotke. Oba puta ih je na maestralan način, sprečila Tanja Đapić. Prvi put, nakon ubačene lopte sa leve strane, golman Vojvodine je fantastičnom paradom, izbila loptu iz samog levog gornjeg ugla. Nešto kasnije, usledila je još jedna bravura Đapićeve. Milica Stanković je šutirala glavom sa 7-8 metara i kad su svi već videli loptu u mreži, golman Vojvodine je čudesnom intervencijom, skrenula loptu do prečke, od koje se ona odbila u polje.

Domaće igračice su u samom finišu prvog dela utakmice, imale odličnu šansu da dođu do vođstva. Korner sa desne strane, izvela je Saška Savanović, a mlada Anastasija Nikolić, odlično skočila, uputila udarac glavom, ali je lopta za koji centimetar, preletela preko prečke.
Odnos snaga u drugom poluvremenu, nije se menjao. Nišlijke su imale prividnu inicijativu, a Novosađanke vrebale priliku za kontranapade. Upravo iz jedne takve situacije, izrodila se i velika šansa za Vojvodinu. Marija Jonović je prekinula napad Mašinca, napravila par koraka, a onda uputila loptu „sa očima“ do Adrijane Delić. Vošin kapiten i najbolji strelac je u punom trku ušla u šesnaesterac, istina malo iskosa sa desne strane (i sa dve protivničke igračice na leđima), gađala suprotni ugao, ali je lopta prohujala tik pored stative gola gošći.
Na drugoj strani, šanse su propustile Milica Stanković i Kristina Krstić, bolje rečeno, tanja Đapić ih je svojim odbranama dovela do očajanja, a publiku do oduševljenja.

Petnaest minuta pre kraja utakmice, Vojvodina dolazi do prednosti. „Crveno-bele“ su ponovo upotrebile svoje najuboitije oružje-munjeviti kontranapad.
Dubinski pas za Delićevu, koja je ušla u kazneni prostor, praćena od dve igračice u zelenim dresovima. Kada se nekako izborila za poziciji i pokušala da šutira, Milica Stevanović je sklonila loptu rukom i arbitar Jelena Banjeglav, opravdano je dosudila najstrožu kaznu. Iskusna reprezentativka Srbije, Aleksandra Savanović, preuzela je odgovornost i hladnokrvno poslala loptu pod prečku za 1 : 0.
Nakon postignutog gola, fudbalerke u crveno-belim dresovima, povukle su se na svoju polovinu u nameri da brane i odbrane vođstvo, a igračice Mašinca, svim silama krenule u napade. Upornost i velika želja im se isplatila, već opisanim golom u 89. minutu.
Kada se uzmu u obzir svi parametri i razvoj događaja na terenu, nerešen rezultat je i najpravedniji ishod ove odlične utakmice.

ŽFK VOJVODINA-ŽFK MAŠINAC 1 : 1 (0 : 0)

FC „Vujadin Boškov“ - Gledalaca :  100. Sudija :Jelena Banjeglav (Bačka Topola). Strelci :A. Savanović (75. min iz jedanaesterca) za Vojvodinu, a Mima Stanković (89. min) za Mašinac. Žuti karton: Vukčević (Vojvodina), Milivojević i Lazarević (Mašinac).

Vojvodina: Đapić, Milanović, Kolarić (od 85. min Golubović), Vukčević, Nikolić, Jonović, Trajković, Trbojević (od 39. min Malijar), A. Savanović, Kovačević (od 57. min S. Savanović), Delić.

Mašinac: Marinković, Stevanović, Smiljković, Milivojević, Milica Stanković, Mišeljić, Krstić, Lazarević, Kožović, Vasiljković (od 86. min Šarac), Trnavac (od 62. min Mima Stanković).