Het-trik Luke Karadžića za pobedu Starog Trstenika

FK Stari Trstenik - foto: instagram.com/fkstaritrstenik

U okviru 10. kola Druge rasinske okružne lige na terenu u Donjem Katunu fudbaleri Starog Trstenika ostvarili su pobedu rezultatom 2:4 (1:3). U prethodnom kolu obe ekipe su ostvarile negativne rezultate i samim tim su ušle u utakmicu rešene da ostvare pobedu.

Na samom početku u 1.minutu L.Karadžić dobija jedan dubinski pas i na ivici šesnaesterca nakon driblinga šalje loptu u rašlje gola domaćih za 0:1. Do drugog gola se nije čekalo mnogo, naime več u 10. minutu nakon centaršuta D.Mladenovića golman domaćih pravi kardinalnu grešku i promašuje loptu koja pada na glavu L.Karadžiću kome nije bilo teško da je prosledi u prazan gol.

Nakon par minuta sada igrač gostiju I.Radosavljević pravi kardinalnu grešku nakon nesporazuma sa svojim golmanom i šalje loptu u noge Jovadžiću koji smanjuje rezultat na 1:2. Ređale su se neiskorišćene šanse većinom gostiju sve do 44. minuta kada brzonogi D.Veškovac pravi solo prodor po levom krilu i odličnim šutom povećava rezultat na 1:3.

Drugo poluvreme počelo je borbenim intenzitetom gde je bilo par oštrijih faulova. Ređale su se šanse kao i u prvom poluvremenu sve do 60. minuta kada odbrana gostiju usled nedostatka komunikacije ponovo pravi grešku i omogućava domaćih Vukadinoviću da smanji rezultat na 2:3. Krenuli su domaći nakon gola po izjednačenje i stisli goste na svoju polovinu ali bez nekih konkretnih šansi. U 84. minutu I.Komatović iznosi loptu sa svoje na protivničku polovinu i upućuje pas ka L.Karadžiću koji sa dvadesetak mezara šutira u donji desni ugao gola domaćih i stavlja tačku na ovaj meč.

Stadion u Donjem Katunu. Gledalaca 30. Sudijska trojka: M.Đorđević, M.Mladenović, U.Radovanović. Strelci: I.Jovadžić u 22. i S.Vukadiović u 60. za domaće, a D.Veškovac u 44. i L.Karadžić u 1.,10. i 84. minutu .

Mladost: N. Svrzić 5, D. Banković 6, M. Jovanović 6, A. Todosijević 6, M. Krstić 6, M. Petrović 6, B. Vasić 6, M. Petković 6, I. Jovadžić 7, A. Petković 6, M. Blagojević 6, S. Vukadinović 6

Stari Trstenik: N. Veškovac 7, M. Glidžić 7, I. Komatović 7, I. Radosavljević 6.5, L. Đurković 7, D. Veškovac 7.5, D. Mladenović 7, B. Milovanović 7/od 74. I. Alurović 7 , D. Simić 7, D. Mitrović 7/od 53. S. Lazarević 7, L. Karadžić 8.5 /od 85. N. Ranković -.

Župski biseri 2 : 3 Garevina
Mladost 2 : 4 Stari Trstenik
Vinogradar 1 : 0 Velika Drenova
Varvarin 3 : 1 Borac
14. Oktobar 0 : 4 Polet 57
Donji Kopaonik 6 : 1 Poljoprivrednik