Budućnost (P)
Jedinstvo 1936
Toplički derbi pripao Prokupčanima
29.08.2009 Marija Kostić

Kao i uvek utakmica između ove dve ekipe bila je napeta i puna žara.U prvom poluvremenu napadale su obe ekipe, ali su gosti imali stopostotnu šansu u 8.minutu, međutim bili su neprecizni. Bilo je veoma oštre igre i varnica među igračima, ali to je čar derbi mečeva. I kada su svi pomislili da će se na petnaestominutni odmor otići pri rezultatu 0:0, u 44.minutu usledila je kontra Topličanina, Jovanović prolazi po levoj strani, razmišljao je da li da uposli Krstića, ali pošto se ovaj nije izvlačio iz ofsajda, Jovanović šutira sa 16 metara od gola po zemlji i uspeva da savlada golmana gostiju.
U drugom poluvremenu na terenu je postajao samo jedan tim, domaći su preuzeli inicijativu, imali su dosta šansi, ali do kraja utakmice nisu uspeli da postignu još koji pogodak.Gosti su stvorili samo dve šanse. Najviše se primećivao sudija Spasić koji je non stop prekidao igru i svaki prekršaj domaćih sankcionisao je žutim kartonom. Posle jednog vrlo slabog kontakta između Jovanovića i jednog od igrača Žitorađe sudija je Jovanoviću pokazao žuti karton, na šta je žustro reagovala klupa domaćih, pa je sudija pokazao žuti karton pomoćnom golmanu Saviću, a trenera Ilića poslao je na tribine.
Na kraju zaslužena pobeda domaćih na radost mnogobrojnih navijača koji su u velikom broju došli na stadion kraj Toplice da bodre svoj tim uprkos lošim rezultatima u prva dva kola, i fudbaleri su umeli da im se zahvale na pravi način.

Prokuplje - Stadion: kraj Toplice.Gledalaca: 1000. Rezultat: Topličanin-Žitorađa 1:0. Sudija: Spasić(Niš). Strelac: Vladimir Jovanović u 44.minutu. Žuti kartoni: Rajković, Krstić, Petrović, Jovanović, Momčilović, Savić, Gligović.