Iznenađujuće laka pobeda Sloge

Nakon ubedljivog poraza u prošlom kolu, fudbaleri Sloge ostvarili su ubedljivu pobedu protiv uvek neugodnih Bukovičana. U 10.kolu Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola  Sloga - Mladi rudar 7:2.  Zanimljiv je podatak da su Zagoričani poslednji put slavili protiv ekipe Mladog rudara u sezoni 2012/13. kada su pobedili u oba međusobna susreta. Od tada su jednom uspeli da osvoje bod, a pet puta teren napuštali pognute glave. I pored činjenice da su na današnjem meču nastupili sa 10 igrača,  gosti su stvorili prvu priliku. Vlajković je sa 7-8 metara šutirao, a golman domaćih Milić sačuvao svoj gol. Minut kasnije, na drugoj strani istakao se golman gostiju Spasić, kada je sa 10 metara zaustavio udarac Jelesijevića. Hrabra igra gostima se isplatila u 23.minutu. Milovanović je raspalio po lopti sa skoro 30 metara i pogodio gornji levi ugao Miilićevog gola. Vrlo brzo usledilo je izjednačenje. Gajić se najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru gostiju i sa 12-13 metara savladao Spasića. Domaći su do preokreta stigli u 34.minutu. Najpre je V.Petrović šutirao 15 metara malo iskosa sa leve strane, golman gostiju na kratko intervenisao, a odbijenu loptu Č.Petrović poslao u mrežu.

Drugo poluvreme donelo je još ofanzivniju igru domaćih. Jelesijević je sa 20-ak metara pogodio prečku, a odbijenu loptu.Č.Petrović ponovo poslao iza leđa Spasića. U 61. minutu V.Petrović se našao u ulozi asistenta, kada je njegovo dodavanje Jelesijević sa 5 metara pretvorio u pogodak. Dobru igru na današnjem meču V.Petrović je krunisao golom, iskoristivši dobro dodavanja Jovanovića i poslavši loptu sa 10-ak metara u donji desni ugao golmana gostiju. Fudbaleri Mladog rudara do pogotka su stigli u 68.minutu, Babić je iskoristio nesporazum odbrambenih igrača Sloge i rutinski sa 10 metara savladao Milića. Do kraja meča domaći su postigli još dva gola. Č.Petrović je iskoristio dobro dodavanje V.Petrovića i lako savladao Spasića. Isti igrač našao se u ulozi dodavača, a njegovu asistenciju iskoristio  Lekić, koji je sa 10-ak metara stavio tačku na ovu sasvim solidnu fudbalsku predstavu.

Sloga (Zagorica) - Mladi rudar (Bukovik) 7:2

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 30. Delegat:Desimir Nikolić (Bukovik). Sudija:Nikola Đorđević (Aranđelovac), pomoćnici:Jovana Stanić (Kopljari) i Katarina Ratković (Belosavci). Strelci:Gajić u 25. Čedomir Petrović u 31. 55. i 72. Jelesijević u 61. Vladimir Petrović u 66. Marko M.Lekić u 74.minutu za Slogu, a Zlatko Milovanović u 23. i Babić u 68.minutu za Mladi rudar. Žuti kartoni:Milan Stevanović (Sloga), Vlajković (Mladi rudar).

Sloga: Milić, Miloš Stevanović, Dimitrijević, Gajić, Milan Stevanović, M.M.Lekić, J.Petrović (od 61.Jovanović), F.MIlovanović, Č.Petrović, V.Petrović (od 73.M.S.Lekić), Jelesijević.

Mladi rudar: Spasić, Janković, Mitrović, Antić, Milićević, Grujić, babić, Z.Milovanović, Vlajković, Pavić.