Podela plena na teškom terenu najrealniji ishod meča kraj pruge u Somboru
01.04.2013 Vinko Janković

Prvenstveni susret XV kola Međuopštinske lige Sombor-Apatin-Kula-Odžaci,odigran na igralištu pored pruge u Somboru između domaćeg OFK Metalca i Dunava iz Bačkog Monoštora igran je na veoma teškom i blatnjavom terenu i akteri ove utakmice zaslužuju sve pohvale za zalaganje , borbenost , fer i sportsko ponašanje. Bila je to prava prvenstvena utakmica, dva stara poznanika i rivala ,koja je završena nerešenim rezultatom , a to je ujedno i najrealniji ishod ovoga meča, Početak je pripao domaćinima, tačnije već u drugom minutu, Bačić je jednim udarcem sa dvadesetak metara, nagovestio agresivnu igru svoje ekipe. . Njegov udarac završio je preko prečke..Sledeću priliku je imao centarfor Dragić, ali se spetljao i iz neposredne blizine nije uradio ništa što bi ugrozilo već prevarenog čuvara mreže gostiju.U 30 minutu, lepu priliku je imao Srđan Nikolić , kada je išao sam ka golu Ivkova,ali je golman monoštoraca hrabro intervenisao i ušao u šut levom krilu domaćina i sprečio najgore. Neiskorištene šanse domaćina kažnjene su u 35 . minutu kada gosti dolaze do vođstva. Iz jedne akcije po levoj strani i ubačaja u šesnaesterac Curnovića, lopta dolazi do Uroša Ilića,koji je bi najprisebniji i poslao je u nebranjeni deo mreže Do kraja poluvremena i nije bilo nekih šansi da se nešto promeni, te da se na odmor otišlo sa predoišću monoštoraca. Nastavak susreta u drugom poluvremenu protiče u akcijama i jedne i druge ekipe,ali završnice i nisu tako ubedljive da bi se rezultat promenio. U 56. minuti kontra napad gostiju koji vodi centarfor Bakoš završava jednim udarcem u prečku gola Metalca, a pet minuta kasnije jedan slobodnjak monoštoraca sa udaljenosti blizu 30 metara, golman Curnović intervencijom izbacuje u korner. Akcije domaćih fudbalera preko Nikolića, Jukića, Trbojevića ,Vukičevića,Tomca i ostalih, nisu toliko opasne i izigrane, ali su uvek predstavljale pretnju po mrežu Ivkova.Tako je bilo i u 68 minutu posle jednog kornera sa desne strane kada je lopta iz drugog pokušaja došla do kapitena Vukelića, a ovaj neometan od protivničkih igrača,sa nekih osamnaest metara lepo se namešta i gađa u desne rašlje Ivkova za izjednačenje i 1:1.Ovaj gol je dao novu snagu domaćim fudbalerima,češće napadaju,ali igrači Dunava odolevaju, ponekd i oni priprete, i rezultat ostaje nepromenjen. Sudijska trojka je imala sitnih grešaka, ali ne toliko bitnih za rezultat, a sve to, uz klizav teren i neizvesnost oko rezultata je uticalo da igrači budu nervozni i u tom periodu je dodeljeno malo više žutih kartona nego bi to trebalo.

Međuopštinska liga OFK METALAC -DUNAV (B.Monoštor ) 1:1 (0:1). Igralište kraj železničke pruge. Gledalaca 70. Sudia Lukić (Sombor) Pomoćnici Savić i Raco (Sombor) Delegat Kutina (Sombor) Strelci Vukelić u 68. za OFK Metalac ,a Ilić u 35 za Dunav. Žuti kartoni : Trbojević, Subotić,Petrović, Jukić i Nikolić (OFK Metalac),a Mrvičin ,Kolar iVakoš za Dunav Crvenih kartona nije bilo. Igrač utakmice Bojan VUKELIĆ (OFK Metalac).

OFK METALAC : Curnović,Trbojević, Stričević, Subotić,Vukelić,Bandobranski,Joka (Petrović),Vukičević (Tomac),Dragić,(Jukić),Bačić i Nikolić.
DUNAV: Ivkov, Gorjanac(Martinović),Ivakić, Čuturilo, Dragaš,Mrvičin ,Kolar, Ilić, Vakoš, Ratković(Golub) i Forgić Na slici Jedna akcija domaćina pred golom gola Ivkova iz Bačkog Monoštora.