Darosavci odoleli lideru

U utakmici 26. kola Šumadijske okružne lige u Darosavi, ekipe Partizana i Šumadije igrali nerešeno (1:1) 1:1. Po lepom vremenu, pred više od 100 gledalaca, odigrana prava prvenstvena utakmica. Atmosvera na stadionu prava sportska. Gosti iz Toponice su nastupili u najboljem sastavu i ušli u utakmicu kao da im titulu znači od ove utakmice. Da su i protiv drugih ekipa ovako igrali, sigurno im obraz ne bi crveneo i stvorili crv sumnje na regularnost lige. No, to njima na čast. Domaćin je ušao stegnuto u utakmicu pa je gost od početka imao blagu terensku prednost. Plod takve igre je materijalizovan u 30. minutu kada je na desnoj strani loptu prihvatio Milovanović, prevario dva igrača i preciznim šutem poslao loptu u sam donji levi ugao nemoćnog Dragovića. Zasluženo vođstvo gostiju. Deset minuta kasnije, gosti su mogli da reše pitanje pobednika. Neuspela ofsajd zamka domaćih igrača, loptu prihvata Prodanović i kreće sam ka golu ali je Dragović fenomenalno reagovao i sprečio čist gol. Jedina prava akcija domaćina je realizovana golom u 45. minutu. Ubačena lopta sa leve strane, na drugoj stativi našao se najbolji strelac domaćih Tomašević, i rezultat je poravnat.

U drugom delu, obe ekipe su prikazale još bolju predstavu. Stvoreno je po nekoliko izglednih prilika, ali golova više nije bilo. U dva navrata Tolić, Tomašević i Spasojević kod domaćih i Slović, Spakić, Đorđević i Milovanović kod gostiju, nisu iskoristili povoljne prilike. Suđenje sudije Zorana Nikolića iz Ovsišta sa svojim pomoćnicima, dobro.

Partizan - Šumadija (1:1)  1:1

Darosava-Strelci: 0: 1 Milovanović u 30, 1: 1 Tomašević u 45. min. Stadion kraj"Peštana". Gle. 130 Sudije: Zoran Nikolić (Ovsište), Đorđe Stevanović (Vinča)i Dobrivoje Šišmanović (Masloševo) Javne opomene: Brajović(Partizan), Spakić(Šumadija). Crveni karton: L. Pavlović (druga javna-     Partuzan), Nikolić (Šumadija).

Partizan: Dragović, M. Dišić, A. Arsenijević, Tešić, L. Pavlović, Gerasimović (Jakšić), Tolić, Tomašević, Teofanović, Kačarević, Brajović (Spasojević).

Šumadija: Milanović, Marinković, Spasojević(Ristović), Stefanović, Jovanović, Nikolić, Slović, Prodanović, Spakić, Đorđević, Milovanović.

Bare 0 : 1 Lepenica
Karađorđe 2 : 2 Sloga
Aranđelovac 4 : 2 Banja
Borac 0 : 3 Šatornja
Junkovac 2 : 3 Bokanja
Beli orlovi 4 : 1 Lokomotiva