Retrospektiva: Super B liga - Žene - 3. kolo

25.10.2020 – 17:30 ORK Beograd - ŽRK Crvena zvezda 21:31 (10:18)

U gradskom derbiju između ORK Beograda i Crvene zvezde u okviru 3. kola Super B lige uspešnije su bile crveno-bele 31:21 (18:10) i upisale drugi trijumf u sezoni. Crveno-bele su već na samom startu dale do znanja da žele novu pobedu i demoralisale protivnice serijom 6:1, iako je ta razlika mogla da bude i ubedljivija. Odlična odbrana i Tamara Jelić na golu, koja je zaustavila sedmerac, zatim nova serija od pet vezanih golova vodile su do 4:13 u 17. minutu. Prednost koju su izabranice Vesne Bojković kontrolisale do kraja meča. Nataša Radulović i Ivana Krća su smanjile minus za konačnih 10:18 na kraju prvih trideset minuta. U nastavku smo videli isti odnos snaga, crveno-bele su sigurno kontrolisale prednost i dešavanja na terenu. Tamara Jelić se istakla odmah na startu, odbranila je zicer Nataši Radulović u kontranapadu, zatim i sedmerac Jeleni Lukić, a do kraja meča sakupila je dvocifren broj uspešnih intervencija. U redovima Crvene zvezde istakla se u drugom poluvremenu Tamara Petković, a kapiten Jovana Ristić i Anđela Gudžić dirigovale su igrom koja je donela drugu pobedu u sezoni. Kod domaćina najefikasnije su bile Ivana Krća i Jelena Lukić sa po 5 pogodaka. Najefikasnije sa po 7 golova kod Crvene zvezde bile su Anđela Gudžić i Tamara Petković, Tamara Đurković je postigla 5, a Ivana Protić i Jovana Ristić po četiri gola. Jovana Ristić je ponela epitet igračice utakmice. Arbitri na utakmici bili su Marko Obradović i Vladimir Vučić iz Zrenjanina a kontrolor je bio Nebojša Grković iz Kaća.

24.10.2020 – 13:30 RK Junior - ŽRK Pančevo 20:33 (8:18)

Rukometašice Juniora su u svojoj hali “Slodes” dočekali ekipu Pančeva koja drži sam vrh tabele i ubedljivo su bile poražene rezultatom 20:33 (8:18). Već na samom početku videlo se da je Pančevo mnogo kvalitetnija ekipa i posle 4 minuta igre rezultat na semaforu stoji 0:4. Uzvratile su Beograđanke preko Andrijane Janković ali ubrzo je Pančevo krenulo u svom ritmu i u 10. minutu na semaforu stoji 3:9. Na +10 Pančevke su došle prvi put u 19. minutu preko Anastazije Jambrušić i tu prednost održavale do poluvremena (8:18). Marko Krstić može biti zadovoljan izdanjem njegovih igračica ali nije dozvolio da se one opuste u drugom poluvremenu. U drugom delu igre Pančevke su bile raspoložene i u jednom trenutku prave +13 i tu gol razliku održavaju do kraja utakmice gde apsolutno zasluženo slave protiv vrlo mlade ekipe Juniora. Kod domaćina najraspoloženija je bila Ivana Stanojević sa 7 golova. Kod gostiju Valentina Božinović je postigla 8 golova i time je zaslužila titulu igrač utakmice. Tijana Simić je postigla 6 golova dok je Tijana Simatović dodala 5 golova. Pravdu na ovoj utakmici delile su Maja Đorđević iz Jagodine i Dragana Janićijević iz Kragujevca. Kontrolor je bio Milan Savković, takođe iz Kragujevca.

25.10.2020 – 19:30 RK Petrovaradin - ŽRK Sloga 35:29 (20:7)

U SC “Petrovaradin” novajlija u Super B ligi je dočekao ekipu Sloge iz Petrovca na Mlavi gde je slavio 35:29 (20:7) i tako zauzeo 4. mesto na tabeli Super B lige sa 2 pobede i jednim remijem. Na severu Srbije postojala je samo jedna ekipa. Petrovaradin je veoma ozbiljno ušao u utakmicu i veoma okrutno kaznio lošu igru gostiju. Do 6. minuta smo imali neizvenost a onda je usledilo raspucavanje igračica Irene Anđušić i u 19. minutu već “dobile” utamkicu (15:4). Trener Petrovaradina je zatražio minut odmora kako bi odmorio svoje igračice što je urodilo plodom i domaćin na poluvreme odlazi sa +13. Srđan Ilić nije bio zadovoljan kako su njegove rukometašice odigrale prvo poluvreme pa je morao da menja igru. To je urodilo plodom i gošće iz Petrovca na Mlavi polako ali sigurno menjaju pristup igri i smanjuju prednost domaćina. Iako je utakmica već bila gotova (52. minut – 30:22) gošće se nisu predavale dok je Irena Anđušić na teren poslala igračice koje su do sada imale manju minutažu. Na kraju zaslužena pobeda Petrovaradina rezultatom 35:29 (20:7). Kod poražene ekipe najefikasnije sa po 6 golova bile su Vanja Đorđević i Dunja Radevića po 5 golova su postigle Jovana Pantović i Marija Todorović. Kod domaćina igrač utakmice bila je Milica Todorović koja je bila precizna 8 puta. Teodora Radin je postigla 6 golova dok su po 5 puta bile precizne Jovana Blažić i Aleksandra Mitić. Službena lica bila su iz Vrbasa, sudije Dejan Marković i Borko Boškov i kontrolor Branislav Grgurević.

25.10.2020. – 19:30 ŽRK Žitorađa – RK Beograd 24:30 (13:18)

U sportskoj hali u Žitorađi rukometašice Beograda su slavile rezultatom 24:30 (13:18) i tako zauzele 2. poziciju u Super B ligi. Svi znamo da se radi o jako mladoj ekipi koja u svojim redovima ima nekoliko reprezentativki. U Žitorađu su doputovale u punom sastavu i zasluženo slavile posle 60 minuta borbe. Žitorađa je povela preko Katarine Kostić ali brzo je uzvratila Iva Đuran. Do 11. minuta smo gledali egal a zatim mladost Beograda stupa na snagu gde prave seriju od 7 golova i dolaze do rezultata 6:13. Đurica Nađ nije dozvolio da se opuste njegove igrače te je iz minuta u minut davao savete sa “linije”. Do kraja poluvremena Žitorađanke su smanjile rezultatski zaostatak na 13:18. Vladimir Atanasković je za 10 minuta odmora napravio plan koji je dobro krenuo gde su njegove igračice smanjile na -5 ali u 45. minutu na semaforu stoji 17:26. Već tada pretpostavilo se kome će otići bodovi. Mlade rukometašice Beograda su igrale u istom ritmu do kraja i zasluženo slavile u Žitorađi. Kod domaćina najefikasnija je bila Teodora Vučković sa 8 golova. U ekipi Beograda po 5 puta su se upisivale Dragana Petković, Iva Đuran i Anđela Nađ koja je proglašena za igrača utakmice. Utakmicu su sudili Nikola Vasilijić (Niš) i Predrag Zdravković (Leskovac). Kontrolor je bio Slobodan Tasić takođe iz Leskovca.

24.10.2020. – 17:00 ŽRK Srem – ŽORK Kikinda 24:24 (9:15)

U Sremskoj Mitrovici odigran je derbi severa gde su se sastale ekipe Srema i Kikinde. Posle veoma neizvesnih 60 minuta podela bodova bila je neminovna. Rukometašice Kikinde imale su sjajan početak u Sremskoj Mitrovici. Tokom celog prvog poluvremena su vodile i sve su imale u svojim rukama. Svi znamo koliko je rukomet nepredvidiva igra. Upravo se to desilo na ovoj utakmici. Rukometašice Srema su posle zaostatka od 6 golova razlike uspele da izvuku bod na svom terenu protiv veoma kvalitetne ekipe iz Kikinde. Drugo poluvreme rukometašice Kikinde su shvatile kao dobijenu utakmicu. Srem je krenuo veoma ofanzivno i nakon 10 minuta igre stiže do prvog izjednačenja na utakmici (18:18) a zatim prelazi u vođstvo koje je trajalo vrlo kratko. Vratila se Kikinda u kolosek i u 50. minutu je imala +4 (20:24) gde su mnogi pomislili da je ovo gotova utakmica. Veoma motivisane rukometašice Srema krenule su na sve ili ništa. od 50. minuta Kikinda nije postigla nijedan gol dok je Srem uspeo da izjednači rezultat i da sačuva bod u Sremskoj Mitrovici. Kod domaćina 6 puta u listu strelaca se upisala Milica Stević, Nataša Ćetković je postigla jedan manje. Kod gostiju 10 golova je postigla Anja Vujnović koja je proglašena za igračicu utakmice. 4 je dodala Ana Čubrilo. Službena lica bila su iz Čačka. Sudije Bojan i Goran Tepavčević i delegat Mica Savković.

24.10.2020. – 19:00 ŽRK Topličanin – RK Kučevo 30:30 (15:17)

U sportskoj hali dr. Zoran Đinđić odigrana je utakmica 3. kola gde su se sastale ekipe Topličanina iz Prokuplja i Kučeva iz istoimenog mesta. Nakon podele bodova u Prokuplju (30:30 – 15:17) rukometašice Topličanina se nalaze na 10. mestu sa 2 poraza i jednim remijem dok je Kučevo u znatno boljoj poziciji, 3. mesto uz dve pobede i jedan remi. U prvom poluvremenu Kučevo je pametno držalo odstojanje od 1-3 gola ali uvek je Topličanin znao da zapreti pa je u 17. minutu trener Kučeva Ratomir Erić morao da zatraži tajm aut kako bi se odupreo naletu rukometašica Topličanina. To je urodilo plodom te su rukometašice Kučeva nastavile u svom ritmu i na poluvreme otišle sa 2 gola viška. 7. izjednačenje na utakmici gledamo u 39. minutu kada gol gostiju pogađa kapiten Topličanina Jovana Jovanović. Tek u 49. minutu Topličanin je prvi put prešao u vođstvo i održavao do samog kraja utakmice. Od 56. minuta lopta nije htela u gol što je Kučevo iskoristilo i “izvuklo” bod iz ove utakmice. Kod domaćina najefikasnija na utakmici bila je Gergana Grozdanova sa 7 golova a po 5 su postigle Olja Nikolić i Danijela Kričak. U gostujućem sastavu Milica Vranić je pogađala mrežu Topličanina 8 puta. Po 7 golova postigle su Ljubica Simić i Jelena Končar koja je proglašena za igrača utakmice. Sudijski par Dušan Petrović i Marko Jovanović su na ovoj utakmici imali dosta posla dok delegat Vesna Petronijević nije morala da interveniše.