Retrospektiva: Super B liga - Žene - 8. kolo

22.11.2020 – 18:30 ŽRK Sloga – ŽORK Kikinda 20:40 (8:21)

Rukometapice Sloge su u Petrovcu na Mlavi dočekali ekipu ŽORK Kikinde i ubedljivo su poražene rezultatom 20:40 (8:21). Niko nije verovao da će rukometašice Sloge odigrati ovako lošu utakmicu a na kraju su to kaznile gošće sa severa. Neizvesnost je trajala svega 10 minuta kada igračice Mihajla Petkovića preuzimaju maksimalnu odgovornost i polako počinju da se “odlepljuju”. Gošće prave seriju od 8 golova i u 20. minutu imaju +10 (5:15). Do kraja poluvremena viđeno je još 3 gola koddomaćina i 6 kod gošći. U drugom delu Kikinđanke su zadržale apsolutno isti ritam, Snežana je sjajno branila ali i slala loptu kako na bekove tako i na krila koja su bila veoma efikasna u ovoj velikoj pobedi. U 40. minutu je već bilo jasno da će bodovi otići u Kikindu (11:30) ali +20 je ipak kako mnogi kažu bila prevelika razlika. Sudijski par Aleksandar Rilak i Nemanja Živić je imao dosta posla, iako je utakmica bila rešena posle prvih 30 minuta borbenost na terenu je uvek bila prisutna gde su morali da podele čak 6 isključenja Slogi i 8 Kikindi. Delegat Vesna Petronijević je morala da upozorava i Srđana Ilića i Željka Radakovića koji su na kraju utakmicu završili sa opomenama.

21.11.2020 – 16:00 ŽRK Pančevo – RK Kučevo 30:32 (13:14)

Rukometašice Pančeva sjajno su startovale u Super B ligi i do pre 2 kola imale maksimalan učinak. Prošlo kolo bodovi su otišli Topličaninu a u ovom kolu bolje je ipak bilo Kučevo 30:32 (13:14) gde je ekipa Marka Krstića vezala drugi poraz ali je i dalje ostala na prvom mestu sa 6 pobeda i 2 poraza u gol razliku +48. Pančevke su u ovoj utakmici imale znatno širi roster 14:10 ali to nisu znale da iskoriste. Iako je ekipa Kučeva doživela veliku promenu što se tiče igračica u Pančevo su došle po bodove što je na kraju sprovedeno u željeno delo. Izabranice Ratomira Erića su krenule preko Končar i Simić da bi ubrzo na 2:2 poravnale Vasić i Mitrić. Od 10. minuta Kučevo je sve držalo u svojim rukama a prvu veću prednost ima u 23. minutu (9:13). Do poluvremena su uspele da se konsoliduju igračice Pančeva i da odu sa samo golom zaostatka. U drugom delu Pančevo je došlo do prednosti u 40. minutu preko Simićeve ali ta minimalna prednost brzo je anulirana i Kučevo je ponovo ušlo u željeni ritam koji je održavalo do samog kraja utakmice. Kod domaćina po 7 golova su postigle Tijana Simić i Valentina Božinović. U ekipi Kučeva najbolja je bila Milica Vranić sa 9 golova i time je proglašena za igračicu utakmice. 8 golova je dodala Jelena Končar. Sudije na ovoj utakmici bile su iz Nove i Stare Pazove, Velimir Tošković i Sreten Avramović. Kontrolu je vršio Srđan Lončarević.

21.11.2020 – 12:00 RK Junior – ŽRK Srem 27:29 (10:17)

Rukometašice Beogradskog Juniora su opet na terenu. Iako su odigrale samo 5 utakmica od mogućih 8 ponovo su ubeležile poraz i to od novajlije iz Sremske Mitrovice rezultatom 27:29 (10:17). Korona i nije ostavila toliki trag kao što se očekivalo gde su igračice Vladimira Lazića pružile solidnu partiju i parirale gošćama. Kao i uvek Junior je startovao dosta loše što su gošće iskoristile i u 11. minutu već imale 2:6. Krenule su Beograđanke da igraju pa se rezultat smanjivao da bi u 23. minutu prišle na 8:11. Brzo su gošće odgovorile serijom 3 a potom sa još 3 gola i otišle na desetominutni predah sa +7. U drugom delu gošće su zaigrale u istom ritmu i do 50. minuta imale sve u svojim rukama. Uvukla se nervoza što je iskoristio Junior i u 56. minutu preko Stanojevićeve došao do izjednačenja (26:26). Ćetković je povisila ali je opet Junior postigao gol preko Vladislave Rogulje i ušlo se u triler završnicu. Brzo je zatražio minut odmora Dušan Drča kako bi organizovao napad za pobedu. Uspeo je u tome pa je pogodila Zečević i Paunić gde je na kraju Srem pobedio sa 2 razlike. Kod domaćina najefikasnije su bile Ivana Stanojević i Andrijana Janković sa po 6 pogodaka. Kod gostiju Tina Paunić je postigla 8 golova i time je proglašena za igračicu utakmice. Arbitri na ovoj utakmici bili su Aleksandar Aćimović i Stefan Elezović iz Beograda dok je kontrolor bio Zoran Mikić iz Zemuna.

22.11.2020. – 19:30 ŽRK Petrovaradin – ŽRK Žitorađa 45:16 (21:6)

Rukometašice Petrovaradina su veliko iznenađenje za ovu sezonu Super B lige. Odigrale su 6 utakmica gde su 4 puta odnele dva boda, jednom su igrale remi i jednom su poražene. Ovoga puta u Petrovaradin je stigao “fenjeraš” iz Žitorađe koji je ubedljivo poražen rezultatom 45:16 (21:6). Vladimir Antanasković je na put poveo svega 10 igračica što je na kraju bilo nedovoljno da se parira punom rosteru Petrovaradina. Neizvesnosti je bilo svega 7 minuta a ona su izabranice Irene Anđušić furiozno krenule da rešetaju gol gostiju i nakon 10 minuta imaju rezultat 9:3. Teodora Vučković je smanjia na 9:4 ali je u tom trenutku proradila prepoznatljiva ofanziva Petrovaradina i serijom od 6 golova odlaze na 15:4. Ponovo su Žitorađanke postigle gol a zatim su domaće dodale još 5 da bi u 29. minutu rezultat bio 20:5. Ostao je još jedan minut do kraja prvog dela, Žitorađa je pucala i upisala 6. pogodak da bi pred sam kraj Andrea Mijailović povećala na 21:6. Sve je bilo jasno. Žitorađa je svedena na 6 golova i nije bilo teoretske šanse da dođu do pozitivnog ishoda. Iz minuta u minut gol razlika se povećavala da bi na kraju bila +29. Kod gostiju najraspoloženija je bila Teodora Vučković sa 7 pogodaka. U domaćem sastavu Andrea Mijailović je postigla 9 pogodaka i time je proglašena za igračicu utakmice. Pravdu su delili Branko Milekić i Marko Sajić dok je kontrolu vršio Predrag Janković.

ŽRK Crvena zvezda – RK Beograd (ODLOŽENO)