Retrospektiva: Super B liga - Žene - 9. kolo

02.12.2020 – 17:00 RK Beograd – ŽRK Sloga 36:33 (17:14)

U sportskoj hali “Šumice” rukometašice Beograda su dočekale ekipu Sloge iz Petrovca na Mlavi gde su posle 60 minuta velike borbe slavile rezultatom 36:33 (17:14) i tako zauzele 3. mesto na tabeli. Odigrale su 7 utakmica (5 pobeda, 1 remi i 1 poraz). Do 8. minuta imali smo priliku da gledamo egal a zatim su se izabranice Đurice Nađa uozbiljile i počele da se rezultatski “odlepljuju”. U 18. minutu Beograđanke su imale +4 (10:6) ali je u 23. minutu Sloga ponovo bila tik uz Beograd (11:10). Brzo su se domaće konsolidovale i serijom od 3 gola odlaze na 15:11 a zatim poluvreme završavaju sa +3. U drugom poluvremenu bilo je dosta neizvesnosti. Imale su Petrovčanke šansu da dođu do izjednačenja ali konce igre su držale rukometašice Beograda. U 58. minutu zvanično je moglo da se kaže da će bodovi ostati u Beogradu (36:30) da bi se rukometašice Sloge konsolidovale ali kasno. Postigle su 3 gola i tako je utakmica završena. Kod gostiju Dmitra Bogosavljević je postigla 11 golova. U ekipi Beograda Dragana Petković je postigla 10 golova a sa 7 je pratila Milica Pap. Za igračicu utakmice proglašena je Iva Đuran koja je postigla 4 gola. Utakmicu su sudili braća Bojan i Goran Tepavčević dok je delegat bila Marija Lojpur iz Kragujevca.

02.12.2020 – 20:00 ŽRK Žitorađa – ŽRK Crvena zvezda 25:45 (13:24)

Nastavile su sa sjajnim izdanjima izabranice Vesne Bojković i ostvarile veoma ubedljivu, šestu pobedu u nizu na gostovanju u Žitorađi, 45:25 (24:13). Pobeda koja je donela deobu prvog mesta, uz utakmicu manje od konkurenta iz Pančeva. Crvena zvezda je odigrala najefikasniju utakmicu u poslednjih 12 godina, kada je u duelu sa Napretkom iz Kruševca postigla 50 golova. I to u pravo vreme, jer i pored pauze usled epidemiološke situacije, crveno-bele devojke nisu posustale i uspele su da stignu ekipu Pančeva na prvom mestu. Na samo startu Zvezda je nametnula svoj ritam, do 10. minuta je stvorila prednost 5:10, da bi serijom golova u finišu, koju su predvodile Ratka Šašić i Iva Andrić stigle do dvocifrene prednosti pred poluvreme, 13:24. Praktično je pobednik bio poznat već u prvim minutima nastavka, u serijama su slomile otpor domaćina crveno-bele i jedino je bilo nepoznato sa kojom razlikom će slaviti lider na tabeli protiv fenjeraša. Vesna Bojković je pružila priliku svim igračicama i ceo Zvezdin tim je na ovom meču bio upisan u strelce. U 57.minutu je Crvena zvezda stigla do 20 golova prednosti, koju je održala do kraja i konačnih 25:45. Sa po 7 golova bile su najefikasnije Anđela Gudžić i Jelena Kostrešević, kapiten Jovana Ristić je postigla šest, po pet puta su bile precizne krilne igračice, Tamara Petković i Ratka Šašić. Za igračicu utakmice proglašena je Iva Andrić. Postigla je 4 gola.Kod domaćina Jelena Stamenković je postigla 8 golova dok je 7 upisala Teodora Manojlović. Utakmicu su sudile Maja Đorđević iz Jagodine i Dragana Janićijević iz Kragujevca. Kontrolor je bio Vladimir Stojanović iz Leskovca.

02.12.2020 – 18:00 ŽRK Topličanin – RK Junior 26:22 (16:10)

Rukometašice Topličanina su u Prokuplju u hali “Zoran Đinđić” dočekale fenjeraša iz Beograda, ekipu Juniora. Iako je Topličanin važio za velikog favorita, mlade rukometašice Juniora su odigrale sjajno ali je na kraju ipak pobeda pripala znatno iskusnijoj ekipi iz Prokuplja. Od samog početka bilo je neizvesno gde smo gledali egal do 21. minuta kada domaćin pravi seriju od 5 golova i dolazi do rezultata 14:9. Tu je bio kraj za ekipu Juniora i rukometašice Vladimira Lazića nisu mogle da se vrate u utakmicu. Na poluvreme se otišlo sa +6 za domaćina. U drugom delu bilo je već sve bilo kristalno jasno. Bojan Prolović je “šarao” i omogućio mlađim igračicama da se oprobaju u ovoj utakmici. Do kraja su gošće uspele da dođu do -4 i tako se bez bodova vrate u Beograd. Kod gostiju po 6 puta su se upisivale Jana Gardašević i Vladislava Rogulja. U domaćem sastavu Gergana Grozdanova je bila najraspoloženija sa 9 golova i time je proglašena za igračicu utakmice. Službena lica na ovoj utakmici bila su iz Niša. Sudije Jovan Cvetković i Luka Petrović. Delegat je bila Ljiljana Stojanac.

03.12.2020. – 18:30 ŽRK Srem – RK Petrovaradin 33:29 (22:10)

U Sremskoj Mitrovici u okviru 9. kola Super B lige sastale su se novajlije ŽRK Srem i RK Petrovaradin iz Petrovaradina. Iako su rosteri bili popunjeni do poslednjeg mesta, rukometašice Srema su se bolje snašle i apsolutno zasluženo slavile u ovom derbiju. Bilo je neizvesno 15ak minuta a onda su izabranice Dušana Drče prebacile u stepen više i do poluvremena stigle do rezultata 22:10. Do 37. minuta na semaforu je stojalo 25:13 a zatim igračice Irene Anđušić pojačavaju ritam i polako “tope” prednost domaćina. Da je prvo poluvreme odigrano onako kako je želela Irena Anđušić do kraja bi se vodila velika borba. Već u 52. minutu je bilo jasno da gošće neće moći da naprave iznenađenje pa je rezultat na kraju bio 33:29. Kod gostiju Milica Todorović je postigla 11 golova. U ekipi Srema Milica Đukić je postigla 10 golova a za igračicu utakmice proglašena je golmanka Sara Ivošević. Utakmicu su sudili Zoran Popov i Goran Ristić iz Kikinde dok je kontrolu vršio Vladimir Nikolić iz Pančeva.

14.02.2021 - 17:00 ŽRK Kikinda - ŽRK Pančevo 28:19 (10:9)

U nedelju do 17 časova u Kikindi je odigrana utakmica između Kikinde i Pančeva gde su domaće posle 60 minuta igre slavile ubedljivo rezultatom 28:19 (10:9). U Kikindi je celo prvo poluvreme igrano u egalu a potom su u drugom delu Kikinđanke pojačale ritam. Držale su se Pančevke do 40. minuta u egalu a potom su u narednih 20 minuta na terenu postojala samo Kikinda. Izabranice Petkovića su iz minuta u minut pojačavale ritam i na kraju apsolutno zasluženo slavile. Kod gostiju standardno dobra bila je Valentina Božinović sa 7 golova dok je kod Kikinde veliko pojačanje Jelena Stekić postigla 9 golova a za igračicu utakmice proglašena je kapitenka Željana Radaković koja je postigla 6 golova. Utakmicu su sudili Vladimir Vučić i Marko Obradović iz Zrenjanina dok je kontrolor bio Srđan Lončarević iz Beograda.

14.02.2021 - 16:00 RK Kučevo – ORK Beograd 30:27 (21:12)

U Kučevu je odigrana utakmica između Kučeva i ORK Beograda gde su domaće posle 60 minuta slavile pobedu rezultatom 30:27 (21:12) i tako zauzele 4. mesto. Ratomir Erić je u rosteru imao svega 10 igrača dok je Dragan Jovanović imao 13. Vrlo dobro su otvorile utakmicu rukometašice Kučeva i u jednom trenutku su imale 11:3. Nastavile su u svom ritmu i do poluvremena imale 21:12. U drugom delu nedostatak snage je pokazao dosta. Beograđanke su iz minuta u minut smanjivale prednost domaćina da bi na kraju utakmicu završili sa -3. Kod gostiju Nataša Radulović je postigla 8 golova dok je kod domaćina najefikasnija bila Milica Vranić sa 11 golova a za igračicu utakmice je proglašena golmanka Kučeva Sandra Rajić. Utakmicu su sudili Aleksandar Rilak i Nemanja Živić iz Kragujevca dok je Miroslav Nedeljković vršio funkciju kontrolora (Požarevac).