Retrospektiva: Super B liga - Žene - 4. kolo

31.10.2020 – 15:30 ŽORK Kikinda – ŽRK Topličanin 27:21 (13:12)

Rukometice Kikinde su okviru 4. kola Super B lige porazile ekipu Topličanina iz Prokuplja rezultatom 27:21 (13:12) i tako upisale 2. pobedu u prvenstvu. Opipavanje pulsa je trajalo svega 7 minuta a onda su igračice Dragana Mrakića počele lucidno da završavaju napade i u 12. minutu je već bilo 7:4. Održavale su Kikinđanke stalnu prednost, prilazile su rukometašice Topličanina ali uvek je falilo malo da se dođe do izjednačenja. na poluvreme se otišlo rezultatom 13:12. Kapiten Kikinde Željana Radaković je povisila prednost ali je ubrzo vratila na -1 Danijela Kričak. Do 45. minuta vodila se rovovska borba u Kikindi a onda su izabranice Dragana Mrakića skockale odbranu a u napadu su smanjile broj promašaja na minumum što je na kraju rezultiralo visokom pobedom. Kod gostiju Danijela Kričak je postigla 7 golova dok je 5 puta bila precizna Gergana Grozdanova. U domaćem sastavu najviše pogodaka postigla je Teodora Đukičin (8) koja je proglašena za igrača utakmice. Službena lica na ovoj utakmici bila su iz prestonice. Sudijski par Filip Šorak i Stefan Berdić dok je kontrolor bio Dobrosav Knežević.

01.11.2020 – 20:00 ŽRK Crvena zvezda – RK Kučevo 32:25 (15:13)

Rukometašice Crvene zvezde savladale su ekipu Kučeva na Banjici 32:25 (15:13) u okviru 4. kola Super B lige. Izabranice Vesne Bojković polako hvataju pravu formu i pobednički ritam. Nakon početnog poraza od ekipe Pančeva, crveno-bele su ostvarile treću pobedu u nizu protiv ekipe Kučeva. Početak je pripao gošćama, uspele su da dođu do dva gola prednosti, koje su održavale do 20. minuta. Crvena zvezda je uspevala izjednači dva puta u tom periodu, a onda mini serijama da preokrene rezultat i na poluvreme ode sa dva gola na svom kontu, 15:13. Nisu se predavale gošće iz Kučeva, uspevale su da izjednače, povedu, održe se u meču do 43. minuta kada je usledila pobednička serija izabranica Vesne Bojković. Punih devet minuta Zvezda nije primila gol, igrala čvrsto, jako u odbrani, Tamara Jelić je odbranila sedmerac, a furioznom serijom 9:0 prelomila utakmicu u svoju korist, 28:19. U poslednjih 10 minuta ekipa Kučeva je smanjila minus do konačnih 32:25. Anđela Gudžić je pružila još jednu sjajnu partiju i sa 10 golova predvodila Zvezdu do treće pobede u sezoni. Pratile su Tamara Đurković sa pet, Jovana Ristić, Jelena Kostrešević i Tamara Petković sa po četiri pogotka. Kod gostiju po 5 pogodaka su upisale Sofija Konatar i Ljubica Simić. Utakmicu su sudili Velimir Tošković i Sreten Avramović iz Nove Pazove. Kontrolu je vršio Desimir Vuković iz Beograda.

31.10.2020 – 19:30 ŽRK Pančevo – RK Petrovaradin 34:29 (15:15)

Veoma zanimljiva utakmica viđena je u Pančevu gde su rukometašice Pančeva dočekale Petrovaradin i slavile rezultatom 34:29 (15:15). Pančevo je posle 4. kola jedina ekipa koja ima 4 pobede. Petrovaradin je utakmicu otvorio preko Aleksandre Mitić i Teodore Radin a ubrzo je smanjila prednost Tijana Simić. Imale su gošće prednost sve do 16. minuta kada prvi put Pančevke prelaze u vođstvo (9:8) a nakon 2 minuta ponovo Petrovaradin dolazi do +1. Puno preokreta, odbrana golmana i sjajnih pogodaka je viđeno u prvom delu utakmice. Marko Krstić je imao 10ak minuta da napravi taktiku i da motiviše svoje igračice. Mučile su se domaće igračice do 37. minuta a onda je krenula serija golova i u 41. minutu imaju +4 (24:20). Irena Anđušić nije dozvolila da padne motivacioni momenat kod njenih igračica i u 47. minutu ponovo Petrovaradin prilazi na -2. Već u 55. minutu moglo je da se kaže da će bodovi ovde pripasti domaćoj ekipi koja je imala 32:26. Iako je Petrovaradin imao svih 16 igračica (Pančevo 12) nije mogao da dobije ovu utakmicu na “svežinu”. Kod gostiju najefikasnije su bile Nikoleta Mikušak i Aleksandra Mitić. Kod domaće ekipe Tijana Simatović je čak 10 puta poslala loptu iza leđa golmana Petrovaradina. Za igrača utakmice proglašena je Darinka Petronijević koja je bila zadužena za organizaciju igre. Utakmicu su sudili Beograđani Bojan Dauti i Uroš Minić dok je delegat bio Predrag Đorđević iz Požarevca.

31.10.2020. – 20:45 ORK Beograd – RK Junior 30:25 (15:14)

Rukometašice ORK Beograda su u 4. kolu Super B lige dočekale takođe ekipu iz Beograda. Utakmica se igrala na Voždovcu a pobedu je na kraju odnela ekipa ORK Beograda rezultatom 30:25 (15:14). Rukometašice Dragana Jovanovića znale su da je Junior autsajder na ovoj utakmici i suviše su lako to prihvatile. To im se obilo o glavu jer su se tokom celog prvog poluvremena mučile sa izabranicama Vladimira Lazića. Junior važi za najmlađu ekipu u ovoj ligi. Već je 4. kolo ali još uvek nema bodova te se nalaze na 11. mestu, ispred Žitorađe. ORK Beograd je u drugom poluvremenu odigrao mnogo bolje, rezultat se stalno povećavao na semaforu da bi na kraju bilo +5 za domaću ekipu. Kod gostiju Anja Georgijev je postigla 7 golova dok je 5 dodala Vladislava Rogulja. U domaćoj ekipi najefikasnija je bila Nataša Radulović koja je zaslužila titulu igrača utakmice sa 11 pogodaka. Po 5 golova su postigle Ivana Pušonja i Aleksadra Krća. Sudije su bile iz Beograda (Marko Sajić – Branko Milekić) dok je kontorlor ove utakmice bio Zoran Mikić iz Zemuna.

01.10.2020. – 19:30 ŽRK Sloga – ŽRK Žitorađa 36:23 (18:14)

Rukometašice Sloge su na svom terenu u okviru 4. kola ugostile ekipu Žitorađe gde su bile ubedljive rezultatom 36:23 (18:14) i tako zauzele 7. mesto na tabeli. Od samog početka favorit je bio domaćin, krenuo je serijom 2:0 ali je ubrzo ekipa iz Žitorađe smanjila prednost a potom izjednačila rezultat preko Teodore Manojlović. Izabranice Srđana Ilića su se brzo probudile gde su nastavile u svom ritmu i pobegle na 5:2. Imale su Žitorađanke snage da se i dalje bore, izjednačile su rezultat u 14. minutu (7:7) ali ubrzo je Sloga vratila prvu postavu na teren i na poluvreme otišla sa +4 (18:14). Niko nije verovao da će Žitorađa imati ovakav pad u igri što se tiče drugog dela. Imale su šansu ali je nisu iskoristile pa je Sloga pametno povećavala prednost i utakmicu završila sa 36:23. Kod gostiju najefikanija je bila Teodora Manojlović sa 10 pogodaka. U domaćem sastavu najviše puta se upisivala Dunja Radević (6) dok je najiskusnija na terenu Vanja Đorđević pogađala svega 3 puta ali je zbog svog doprinosa izabrana za igrača utakmice. Sudijski par na ovoj utakmici bio je Stefan Zvijerac (Jagodina) i Željko Stamenić (Aranđelovac). Delegat je bio Nikola Nenadić iz Kostolca.

01.11.2020. – 16:00 RK Beograd – ŽRK Srem 40:34 (24:14)

Rukometašice Beograda su u okviru 4. kola Super B lige dočekali Srem koji je kao novajlija u ligi trenutno na 9. mestu sa jednom pobedom, jednim nerešenim ishodom i jednim porazom. Od samog početka igračice Đurice Nađa su nametnule svoj ritam i u Šumicama je ova utakmica bila jednosmerna ulica. Ni u jednom trenutku igračice iz Sremske Mitrovice nisu mogle da zaprete gde su Beograđanke imale u svakom trenutku najmanje +2. Jedini pad u ekipi Beograda bio je u 9. minutu kada su ekipi Dušana Drče dozvolili da izjednači rezultat. Kratko je to trajalo, Đurica Nađ nije želeo da traži tajm aut već je pustio svoje igračice da se malo pomuče. U 23. minutu rezultat na semaforu stoji 17:12 dok je do poluvremena beogradska ekipa uspela da dođe do +10. U svakom segmentu su rukometašice Beograda u ovoj utakmici bile bolje, željno su igračice Srema tražile svoju šansu da smanje rezultat i uhvate priključak ali to se ovoga puta nije desilo. Stručni štab domaće ekipe je posle 50 minuta igre na teren uveo igračice koje nisu imale veliku minutažu u prethodnim utakmicama što su gošće iskoristile te smanjile krajnji rezultat na 40:34. Kod gostiju najraspoloženija je bila Milica Stević koja se čak 16 puta upisivala u listu strelaca. Pratile su je Tina Paunić sa 6 i Nikolina Uzelac sa 5 pogodaka. Što se tiče domaće ekipe Dragana Petković je postigla 7 pogodaka dok je njena prezimenjakinja Danijela bila precizna 6 puta. Za igračicu utakmice proglašena je Tatjana Činku.