Retrospektiva: Super B liga - Žene - 1. kolo

10.10.2020 – 18:30 ŽRK Pančevo – ŽRK Crvena zvezda 39:32 (18:12)

Crveno-bele rukometašice poražene su u Pančevu, od istoimenog protivnika u prvom kolu nove sezone Super B lige – 39:32 (18:12). Loš start koštao je Zvezdu boljeg rezultata na premijeri u Pančevu. Motivisani domaćin je brzo stekao 6:1, pet od šest golova delo je desnog krila Tijane Simić, a u 15. minutu je imao i 10:3 na svom kontu. Zvezda nije uspevala da pronađe rešenje u napadu, a Pančevo je brzom tranzicijom dolazilo do golova i visoke prednosti. Borile su se izabranice Vesne Bojković da smanje minus do poluvremena, ali su Petronijević i Vasić novim golovima obezbedile velikih +6, (18:12). Zaigrala je bolje ekipa sa Marakane u nastavku, ali uspela samo da stigne do minusa od četiri razlike nakon gola Jane Momčilović, (25:21). Ipak, domaćin je odbio nalet i serijom 4:0 praktično odlučio pitanje pobednika pred ulazak u poslednjih 10 minuta, (31:22). Do kraja, Zvezda je uspela da ublaži poraz do konačnih 39:32. Najefikasnije u redovima Crvene zvezde bile su Anđela Gudžić, Tamara Đurković i Ivana Protić sa po 5 golova, četiri je postigla Jana Momčilović. Kod domaćina Tijana Simić je postigla 11 golova i time je proglašena za igračicu utakmice. Tijana Simatović je postigla 7 a po 5 su postigle Valentina Božinović i Marija Mitrić. Utakmicu su sudili Zoran Popov iz Mokrina i Goran Ristić iz Kikinde. Delegat je bio Boris Vukašinović takođe iz Kikinde.

11.10.2020 – 18:00 ORK Beograd – ŽRK Sloga 32:23 (11:12)

U Beogradu su rukometašice ORK Beograda odigrale veoma zanimljivu utakmicu protiv Sloge iz Petrovca na Mlavi gde su slavile rezultatom 32:23 (11:12). Utakmica je otvorena preko kapitena gostujuće ekipe Vanje Đorđević ali brzo su Dijana Dikić, Ivana Pušnja  i Anja Klenkovski preokrenule rezultat na 3:1. Usledilo je “opipavanje” pulsa gde su se vođstva stalno smenjivala. U jednom trenutku domaćin je imao 9:5 a na poluvreme se odlazi sa 10:11. Dragan Jovanović je konsolidovao svoju ekipu na desetominutnom odmoru. Vratile su se u utakmicu i povele u 32. minutu preko Nataša Radulović. Može se reći da je prelomni trenutak utakmice bio 40. minut kada beogradska ekipa kreće veoma ofanzivno i nakon 5 minuta igre dolazi do +5. Pokušao je trener gostiju Srđan Ilić minutom odmora da vrati svoju ekipu u utakmicu ali bez uspeha. Beogradski sastav je zaigrao veoma ofanzivno, odbrana je bila sjajna i na kraju se utakmica završava 32:23 u korist domaćina. Najefikasnija na utakmici bila je igračica ORK Beograda Ivana Pušonja sa 8 golova. Pratile su je sa 6 Nataša Radulović i Jelena Lukić koja je proglašena za igračicu utakmice. Kod gostiju Emilija Škovrić je postigla 7 golova. Sudijski par na ovoj utakmici bio je iz Beograda (Filip Šorak i Stefan Berdić) dok je kontrolor Miroslav Nedeljković bio iz Požarevca.

10.10.2020 – 13:00 ŽRK Junior – RK Beograd 23:41 (10:21)

U hali “Slodes” odigrana je utakmica između dve beogradske ekipe, Juniora i Beograda gde su gošće bile ubedljive rezultatom 23:41 (10:21). Izabranice Branka Padežanina furiozno su otvorile meč (6:0) i pokazale da će bodovi pripasti Beogradu. Junior je tek u 7. minutu preko Ivane Stanojević postigao gol a furiozni nalet gošći nastavljen je sve do poluvremena. Nisu posustale igračice Beograda ni u drugom delu igre, kako pozicionim napadima tako kontrama i polu kontrama su razarale gol vrlo mlade ekipe Juniora. Na kraju zaslužena pobeda gostujuće ekipe. Kod gostiju su najefikasnije bile Iva Đuran i Dragana Petković sa 7 golova dok je za igračicu utakmice proglašena golmanka Julija Ibraimov. Kod domaćina najviše golova postigla je Anja Georgijev (8). Utakmicu su sudili Velimir Tošković iz Nove Pazove i Sreten Avramović iz Stare Pazove. Kontrolor je bio Zoran Mikić iz Zemuna.

11.10.2020. – 19:30 RK Petrovaradin – ŽORK Kikinda 27:24 (10:12)

U SC “Petrovaradin” novajlija je dočekao u Vojvođanskom derbiju ekipu Kikinde i slavio rezultatom 27:24 (10:12). Baš kao što je odigrana utakmica u Beogradu, viđena je i u Petrovaradinu. Gošće su sjajno krenule i u 8. minutu su već imale veliku zalihu (1:5). U 13. minutu izabranice Irene Anđušić se furiozno vraćaju u utakmicu gde na semaforu stoji 5:5. Dragan Mrakić je na tajm autu je posavetovao svoje igračice što je urodilo plodom jer u 19. minutu Kikinda ponovo ima +4. Nastavljena je igra u zanimljivom ritmu, domaćin prilazi na -2 i sudijski par iz Zrenjanina (Marko Obradović – Vladimir Vučić) označava kraj prvog dela. Kikinda je održavala odstojanje sve do 41. minuta. Krenuo je domaćin veoma ofanzivno, prelazi u vođstvo a ključni trenutak po mnogima je bio 51. minut kada Petrovaradin odlazi na +2 a potom Kikinda dobija isključenje gde su sve nade pale u vodu. Na kraju +3 za domaći sastav. Kontrolor utakmice Vera Vraneš iz Novog Sada nije imala posla. Najefikasnija na utakmici bila je Ana Čubrilo iz gostujuće ekipe sa 10 golova a 3 manje je upisala Anja Vujnović. Kod domaćina najefikasnija je bila Teodora Radin sa 6 golova a po 4 su dodale Jovana Blažić i Aleksandra Mitić. Za igrača utakmice proglašena je golmanka Petrovaradina Jovana Janković.

10.10.2020. – 20:00 ŽRK Žitorađa – RK Kučevo 21:40 (10:20)

Još jednu goleadu gledali smo u Žitorađi koja je dočekala Kučevo i izgubila rezultatom 21:40 (10:20). Kučevo je ušlo u utakmicu veoma dobro gde je u 3. minutu imalo rezultat 0:3. Katarina Kostić je smanjila na 1:3 a potom gošče veoma brzo dolaze do +5 a zatim i +10 u 22. minutu. Žitorađa je smanjila zaostatak na -8 pa -7 da bi se gošće trgnule i na poluvreme otišle sa solidnom zalihom od 10 golova prednosti. U drugom delu delovalo je da Žitorađa ima snage da se vrati u meč ali to je trajalo samo 5 minuta. Gošće ponovo ulaze u željeni ritam i u 43. minutu je +15 za gošće gde je Ratomir Erić dao šansu igračicama sa manjom minutažom. Najefikasnija na utakmici bila je Sofija Konatar koja je proglašena za igračicu utakmice a postigla je 13 golova. 7 je dodala Katarina Stanković a po 6 puta su se upisale Sofija Gavrilović i Milica Vranić. Kod domaćina 5 puta precizna je bila Milena Dinić. Pravdu na ovom meču su delili Leskovčani Dragan Milošević i Marjan Golubović a delegat je bila Valentina Stanković iz Niša.

10.10.2020 –17:00 ŽRK Srem – ŽRK Topličanin 29:23 (14:9)

U PSC “Pinki” u Sremskoj Mitrovici novajlija Srem je dočekao ekipu Topličanina gde je slavio rezultatom 29:23 (14:9). Sjajno su rukometašice Dušana Drče otvorili utakmicu i već u 6. minutu imale 3:0 a potom 14 minuta kasnije i 10:6. Gošće su smanjile zaostatak na 10:8 ali ponovo se domaćin budi i na poluvreme odlazi sa +5. Trener domaće ekipe nije dozvolio svojim igračicama da se opuste već su samo dodale gas i prebacile u viši stepen a na semaforu u 51. mintu stoji 25:18 gde se pobednik utakmice već znao. Na kraju zaslužena pobeda novajlije. Po 8 golova kod domaćina postigle su Tina Paunić i Milica Stević. Kod gostiju 5 je postigla Gergana Grozdanova. Utakmicu su sudili Davor Tarajić i Vladan Andonovski iz Pančeva. Kontrolor je bio Dobrosav Knežević iz Beograda.