Goleada u Varvarinu za vrh Istoka

U lepoj fudbalskoj predstavi sa mnogo golova i dosta šansi, Temnić je zasluženo visoko porazio goste iz Bošnjaca. Domaći su poveli u 14. minutu. Slobodan udarac izveo je Petković lopta se odbila do danas vrlo dobrog Rajkovića koji je poslao u malu mrežicu za vođstvo domaćina. U 30. minutu Sibinović je sjajno proigrao Petkovića u prazan prostor ovaj se stuštio ka golu ali je njegov prvi udarac Danić odbranio drugi nije mogao bilo je 2:0.  Gosti su preko vrlo dobrog Mladenovića u 44. minutu smanjili na 2:1, a već u drugom delu bila je to rapsodija tima Race Jovanovića.

Najpre je posle penala nad danas odličnim Milošem Petrovićem Igor Pavlović povisio na 3:1 da bi isti igrač u 69. minutu posle sjajnog prodora Sibinovića po levoj strani i njegove odlične asistencije povisio na 4:1. I kad se taman očekivao kraj Sibinović je u 88. minutu prodro po jevoj strani a onda sa nekih 30 metara topovski šutirao u leve gornje raklje za 5:1. Samo što su pošli sa centra gosti su preko Stefanovića smanjili na 5:2 a pečat na rekordnu pobedu Temnića stavio je Kovačević koji je po desnoj strani pretrčao sve prepreke i zakucao loptu za konačnih 6:2.

Slobodan Simić - Danas najbolji Miloš Petković u duelu sa igračem Jedinstva

REČ TRENERA
Raca Jovanović: Zadovoljan sam i pobedom i igrom imali smo još šansi ali i gosti, čestitam im na fer i sportskoj borbi.

Igor Mitić (Jedinstvo) - Razočaran sam. Primili smo mnogo golova kao nikad do sada. Nedostajalo nam je 4-5 igrača, a ovi koji su ih zamenili pokazali su zašto nisu u prvom planu.

Predsednik Temnića Darko Branković bio je takođe zadovoljan ali je pre svega istakao izuzetno fer igru gostiju bez grubih startova na čemu im je posebno zahvalio.

Nemanja Latinović golman Temnića opravdao epitet velikog pojačanja

LATINOVIĆ IMAO PODRŠKU IZ KULE

Golman Temnića Nemanja Latinović imao je podršku navijača čak iz KUle, Branio je odlično i pokazao da je Temnićev pun pogodak.

Temnić-Jedinstvo (Bošnjaci) 6:2 (2:1)

Strelci: 1: 0 Rajković u 14, 2: 0 Petković u 30, 2: 1 Mladenović u 44, 3: 1 Pavlović u 60. iz KU, 4: 1 Pavlović u 69, 5: 1 Sibinović u 88, 5: 2 Stefanović u 90, 6: 2 Kovačević u 90+3 minutu. Stadion Temnića u Varvarinu, gledalaca 500. Sudija Mladen Veljković (Sokobanja 7, 5). Opomenuti igračii: Miloš Petković (Temnić). Igrač utakmice: Miloš Petković(Temnić).

TEMNIĆ: Latinović 7, 5, Lazarevski 7, Petrović 7, Radovanović 7, Mihajlović 7, 5, Jovanović 7 (Kovačević 7, 5), Rajković 7, 5, Miletić 7(Milošević 7), Pavlović 7, 5, Petković 7, 5(Gašić 7), Sibinović 7, 5.

JEDINSTVO. Danić 6, Filip Kostić 6, Nikolić 6, Ilić 6, Đorđević 6, Nenad j. Kostić 6, 5, Ranđelović 6(Đokić 6), Nenad. P. Kostić 6(Novović 6), Stefanović 7, Miladinović 7, Stanković 6(Savić 6).