Temnić namučio Nikšićane

Srpskoligaš iz Varvarina pružio je sjajan otpor Crnogorskom premijer ligašu iz Nikšića koji je nastupio sa prvom ekipom jer je to bila treneru Jovoviću generalka pred start crnogorskog prvenstva i meč sa Lovćenom. U prvom delu vodila se ravnopravna borba u kojoj su obe ekipe imale po jednu šansu dok se tvrda borba vodila na sredini terena.

Samo što je počelo drugo poluvreme utakmica je rešena pošto je Temnićev štoper Andrija Radovanović na desnom rogu šesnaesterca prilično neoprezno napravio prekršaj (ako je uopšte bio) a kapiten gostiju Nikolić sigurno je matirao varvarinskog Bufona golmana Markovića.

U nastavku utakmice Sutjeska mnogo nadmočnija posebno posle ulaska Brazilca Žildemara i Japanca Masanobua ali  golman Temnića Marković sjajno brani šuteve Žildemara, Ćukovića i Zarubice.

Na kraju oba trenera su bila zadovoljna a Jovović i Raca Jovanović najavili su i bolje igre svojih ekipa.

Inače fudbaleri Sutjeske boravili su u Brzeću i za to vreme odigrali 5 utakmice i to:

Sutjeska - Radnički (Niš) 2:2
Sutjeska -Trajal 3:1
Sutjeska- Novi pazar 1:0
Sutjeska - Gnjila (Igroš) 4:0
Sutjeska - Temnić 1:0

Po rečima zamenika sportskog direktora Sutjeske Ivana Vujičića klub je veoma zadovoljan pripremama, a u šampionatu očekuju borbu ta titulu ili najmanje plasman u Evropu.

Što se tiče Temnića uz najavljena 2-3 pojačanja to će biti opet tim za respekt na srpskoligaškom istoku.

Sutjeska (Nikšić) - Temnić (Varvarin) 1:0

Strejac: 1:0 Nikolić u 48. minutu iz jedanaesterca. Stadion hotelskog kompleksa "Junior" u Brzeću, gledalaca 100. Sudija Nikola Virijević (Kruševac). Opomenuti igrači: Nikolić i Božović (Sutjeska).

SUTJESKA: Giljen, Ćuković, Stjepović, Miloš
Vučić, Vuković, Kovačević, Nikolić, Božović, Ivanović i Zarubica: Igrali su još: Žildemar, Masanobu, Ličina, Damnjanović i Grbović.

TEMNIĆ: Marković, Vukajlović, Ćosić, Žerjav, Radovanović, Jovanović, Rajković, Miletić, Pavlović, Lukić, Sibinović. Igrali su još: Antić, Boškovac, Milan Petrović, Simonović, Petković i Obradović.

Udarni odbrambeni trio Temnića: Žerjav, Radovanović i Ćosić

Mlađani Boškovac vodio je žestoku borbu sa novom akvizicijom Sutjeske Japancem Masanobuom.