SLZ: "Bumbari" dočekali pobedu

Fudbaleri Partizana iz Bumbarevog Brda konačno su obradovali svoje navijaće. Posle šest uzastopnih poraza u srpskoligaškoj konkurenciji zabeležili su tek treću pobedu u prolećnom delu prvenstva. Na startu su savladali Mladog radnika iz Požarevca sa 3:0 i tada se verovalo da je kriza rezultata iz jesenje sezone prestala. Posle poraza u Beloševcu, na svom terenu popularni „bumbari“ pobedili su Železničara iz Lajkovca, a to je bilo pre više od mesec dana. Nastao je posle toga „veliki post“ i trebalo je da prođe šest kola, pa da osvoje nove bodove. Desilo se to u 25. kolu, proteklog vikenda, protiv veoma dobre i iskusne ekipe Jošanice iz Novog Pazara, koja je u gornjem delu tabele.

Domaći tim, koji je neplanirano izgubio neke bodove, doša je u situaciju da se bore za goli život. Pobedom u susretu sa srpskoligašem iz Novog Pazara bio je „poslednji voz“ da se ostane u trci za opstanak u Srpskoj ligi „Zapad“.

Od početka susreta sa Jošanicom, fudbaleri Partizana krenuli su napadački u želji da dođu do rezultatske prednosti. Prvu šansu, u sedmom minutu, Šćepović nije iskoristio, jer je njegov šut zaustavio golman gostiju Alić. Međutim, samo minut kasnije isti igrač bio je precizniji i iskosa sa 15 metara doneo dugo očekivanu radost na stadionu u Bumbarevom Brdu i svom timu obezbedio vođstvo od 1:0.

Gosti iz Novog Pazara ozbiljnije su pripretili u 16. minutu. Kroz sredinu se ubacio u kazneni prostor Pratizana napadač Jošanice Caković i šutirao jako, ali je golman Đorđević bio siguran. U 20. minutu, Caković je prošao po desnoj strani i asistirao Župiću, koji je matirao golmana Partizana i izjednačio na 1:1. Goleadu na stadionu u Bumbarevom Brdu, gde su gledaoci videli sedam pogodaka, nastavio je Šćepović svojim drugim golom, u 34. minutu. Šutirao je Pjević, a lopta odbijena od prečke došla je na nogu napadaču Partizana, koji je sa nekoliko metara obezbedio drugo vođstvo domaćina. Fudbaleri Jošanice nisu se predavali, iako im bodovi iz ovog susreta nisu mnogo značili. Caković je posle kornera sa desne strane spretno sproveo loptu u mrežu i izjednačio na 2:2, pa se na domor otišlo nerešenim rezultatom.

Izuzetno motivisani domaći igrači, koji su znali koliko im znače bodovi iz ovog susreta, nastavili su seriju golova. Na scenu je stupio Otašević, koji je sa dva pogotka otklonio neizvesnost kome će pripasti bodovi. On je u 63. minutu doveo domaćina do trećeg vođstva, a četiri minuta kasnije iz dva pokušaja ponovo savladao Alića i povećao prednost Partizana na 4:2.

I kada se očekivalo da će se susret završiti ovim rezultatom, Caković je u 88. minutu pobegao odbrani „bumbara“ i svojim drugim pogotkom smanjio prednost protivnika, ali nije bilo vremena i za treće izjednačenje Jošanice, pa je susret završen zasluženom pobedom Partizana sa 4:3. Tako su gledaoci na stadionu u Bumbarevom Brdu prvi put videli na jednoj srpskoligaškoj utakmici sedam pogodaka.

Ovom pobedom Partizan se sa 20 bodova popeo jednu stepenicu i sa 13. pozicije izjednačio sa Jasenicom 1913 iz Smederevske Palanke na 12. mestu, sa kojom će u direktnom duelu, najverovatnije, rešavati svoju sudbinu opstana u ligi u poslednjem kolu ove sezone. Ali, šansu za opstanak traže i 15. Mladi radnik iz Požarevca sa bodom manje i poslednja Sloboda iz Čačka sa 17 bodova.

U narednom kolu Partizan gostuje u Mihajlovcu kod Smedereva i sastaje se sa Seljakom, koji sa 10 bodova više zauzima deveto mesto na tabeli. Gružanski „crno-beli“ do kraja imaju težak raspored, jer pre duela sa Palančanima igraju u gostima sa vodećom Mačvom u Šapcu, a dočekuju ekipu Krušika iz Valjeva i Polet iz Ljubića.

PARTIZAN – JOŠANICA (NOVI PAZAR) 4:3 (2:2)

BUMBAREVO BRDO – Stadion. FK Partaizan. Gledalaca: 150. Sudija: Marko Racić (Petrovac na Mlavi). Pomoćnici: Igor Tirnanić (Smederevo) i Maja Milošević (Požarevac). Strelci: Šćepović u 8. i 34. i Otašević 63. i 67. minutu za Partizan, Župić u 20. i Caković u 41. i 88. minutu za Jošanicu. Žuti kartoni: B. Zucović (Partizan), Jusufović (Jošanica).

PARTIZAN: Đorđević, Vladisavljević,Parezanović (V: Zucović), Čabak, Janićijević, Gunjić, Maksimović (Krstić), Veljović (U: Đorđević), Otašević, Pjević, Šćepović.

JOŠANICA: Alić, Kadrić, Malićević, Muratović, Grbović, Sulejmanović, Marukić (Lotinac), Župić, Nokić, Jusufović, Caković.

IGRAČ UTAKMICE: Borko Otašević (Partizan).

Sloboda 1 : 0 Rudar
Šapine 0 : 0 Loznica
Bane 4 : 0 Šumadija
Partizan 4 : 3 Jošanica ND 2011
Železničar 1 : 1 Seljak